Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programı

Gazi Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliğinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programı açılacaktır.

2009 İlkbahar dönemi ile ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

1. 2009 İlkbahar Dönemi Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programlarına kayıt başvuruları 23.02.2009 ? 27.02.2009 tarihleri arasında yapılacaktır.
2. Başvurular, http://www.zihinselsertifika.gazi.edu.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır.
3. Kesin kayıt ise 09.03.2009 ? 13.03.2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

BAŞVURUDA ARANAN ŞARTLAR

* Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programına başvuracak adayların, Tüm Üniversitelerin;
* Görme ve İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalları lisans mezunları için KPSS 10 puan türünden 50 ve üzeri puan almış olması.
* Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okulöncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Bölümü (pedagojik formasyon belgesi bulunan), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü (pedagojik formasyon belgesi bulunan), lisans mezunları için ise KPSS 10 puan türünden 65 ve üzerinde puan almış olması gerekmektedir.
* Belirlenen branşlardan mezun olan emekli öğretmenler için %3 oranında kontenjan ayrılmıştır.
* Kesin kayıtta aranan şartlara http://www.zihinselsertifika.gazi.edu.tr/kesinkayit adresinden ulaşılabilir.

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programı” için 10 yorum

 1. Bu sertifika kurslarının mart mayıs ve haziranda Ankarada da açılacağı konuşuluyor bununla ilgili bilgisi olan var mı

 2. bu sertifika için gazi üniv başvurular ne zman bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

 3. sayın meslektaşlarım önemli olan kişinin yapmış olduğu işte gösterdiği KALİTELİ eğitim anlayışıdır.. hepimizde görmekteyiz kii kendi alanından mezun olan ama öğretmen olması bile gülünç durumunda olan meslektaşlarımız var. asıl mesele kendi alanından mezun vb gibi sığ tartışmalrdan ziyade kişinin o işi yapabilme yeteneğinin olmasıdır. üniversitelerimizin eğitim durumu içler acısı.. durum böyleyken yok kendi alanından mezun olma yok belgeyle başka branşa yönelme gibi basit tartışmalardan ziyade kalite anlayışına yönelik düşüncelerinizin olması gerekir..

 4. BU KURS GEREKLİ OLAN BİR KURSTUR..BU KURS TEKRAR AÇILARAK ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YETERLİ ÖĞRETMEN YETİŞTİRİLMELİDİR..HERKESE EN GÜZEL GÜNLER DİLİYORUM..

 5. Sırf bu ihtiyacı karşılasın diye açılmış bölümlerden mezun olanarkadaşlarımızın içinde bulunduğu ruh halini düşünebiliyor musunuz?Onlar bu göreve atanamazken bizler ne hayaller kuruyoruz!!!
  Sen melahat öğretmenim…biyoloji mezunlarının yapacağı işlere, felsefeciler ve sanat tarihçileri atansaydı ne düşünürdün?
  Ben 20 yıllık sınıf öğretmeniyim ve sende bulunan bakanlık onaylı öz. eğt. sertifikası bende de var….Ama ben branş değiştirmeye cesaret edemedim.Sadece bu durumdaki öğrencilerime daha faydalı olabılmek için katıldım bu kursa….Bırakalım bu işi en iyi bilenler yapsın lütfen…
  Baksanıza durum içler acısı…Bizlerin öz.eğitime muhtaç bir evladı olsaydı, elinde bu sertifikası olan bir muhasebeciye teslim edermiydik?
  Dostçakalın……………….

 6. biyoloji bölüm mezunusunuz yuh diyorum bu bölümü secerken aklınız nerdeydi. şimdi neden bu kadar çok istiyorsunuz bu sertifikayı… ne kadar iyi bir performans göstereceğinizi düsünüyorsunuz yazık çok yazık. diğerine gelince açılmayacak kardeş ist. falan sadece ank. var tmm mıdır.

 7. Böyle bir kurs İstanbul da neden açılmaz illa Ankara ya mı gidelim bu konuda oldukça özel kurumlarda personel ihtiyacı var ama sertifika yok lütfen ilgililer bu konuyuda düşünsün .saygılar

 8. zihinsel engelliler sertifika programına neden başka bölümlerde alınmıyor? biyoloji bölüm mezunuyum.sınıf öğt.sertifikası aldım.5 yıl sınıf öğretmenliği yaptım..Bakanlığın açmış olduğu özel eğitim sınıf öğt.sertifikasını aldım.iki yıldan bu yana özel eğitim sınıf öğt. olarak çalışıyorum. neden böyle bir kurstan bizlerde yararlanamıyoruz? Bu kurs kapsamı dışında neden tutulduğumuzu anlayamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir