Yönetici atamalarında son durum

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticileri Yönetmeliği 24.04.2008 tarih ve 26856 Sayılı Resmi Gazete?de yayımlandı. Bu yönetmelik doğrultusunda yönetici atamalarına ?biran önce? yapılması için 31 Ekim 2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK imzalı 2008/74 sayılı Genelge yayınlandı.

Yayınlanan Yönetici Atama Genelgesi?nde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK?in Valilere ?biran önce? atamaları yapın şeklinde emretmesine karşılık bazı illerin boş bulunan yönetici kadrolarını bugüne kadar açılmaması eğitim çalışanlarının huzursuzluğuna neden olmuştur.

Devletin Bakanı emrediyor ama, il valileri söz dinlemiyor, emri yerine getirmiyor anlamı çıkmaktadır.

Bu durum aynı zamanda Devlet yönetiminin ne durumda olduğunun da bir göstergesidir.

Emri yerine getiren il valileri de yok değil.

Şu ana kadar boş bulunan okul ve kurum yönetici kadroları için 47 il valiliğince duyuru yapıldı.

Duyuru yapıp atama yapan iller ise;

Yalova, Gümüşhane, Bayburt, Sakarya, Adana, Konya, İstanbul Sivas illeridir.

Türk Eğitim-Sen olarak okul ve kurum yöneticiliklerini yayınlanan genelgeye rağmen duyuruya çıkarmayan 41 İl Valisi ve Milli Eğitim Müdürleri hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmuştuk. Suç duyurusundan sonra 7 il daha boş yöneticilikleri ilan etti.

Sendika olarak duyuruları yapıp bu güne kadar atama işlemlerini gerçekleştirmeyen geciktiren İl Vali ve Milli Eğitim Müdürlerini de UYARIYORUZ. Bu işin takipçisi olacağımızı bilmelerini istiyoruz.

kaynak:www.turkegitimsen.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir