YGS ve LYS Sunusu – 2015

Öğrencilere yönelik hazırlanmış 2015 YGS ve LYS Sunusudur. Bu sunuda YGS ve LYS ile ilgili genel bilgiler bulacaksınız.

Sınav tarihleri, hangi sınava neden girmeniz gerektiği konusunda bilgiye, katsayı ve OÖB puanları ile ilgili bilgilere, YGS ve LYS de soru sayıları konusunda bilgilere, Sınavsız geçişler ile ilgili genel bilgiler veriliyor.

Bu sunu rehber öğretmenler için okullarında öğrencileri bilgilendirmek maksadıyla rehberlik.biz.tr kurucusu Murat Civelek hocamız tarafından hazırlanmıştır. Sunuyu ÖSYM’nin zaman içinde yapabileceği değişiklikleri de göz önünde bulundurarak sunuyu incelemeden kullanmayınız.  Nihayetinde ÖSYM zaman içinde değişiklikler yapabilmektedir. 2015 YGS ve LYS Sunusu 2 Ocak 2014 tarihli 2014 ÖSYS Başvuru Kılavuzu, 1 Temmuz 2014 tarihli 2014 ÖSYS tercih kılavuzu ve 15 Eylül 2014 tarihli ÖSYS Ek yerleştirme tercih kılavuzuna göre hazırlanmış.

2015 YGS ve LYS Sunusunda kılavuzdaki temel bilgiler verilmiştir. Bu nedenle rehber öğretmenlerin en son kılavuzu dikkatlice okuduktan sonra sunuyu anlatmaları faydalı olacaktır. Ancak bir sonraki yıl olabilecek değişiklikler konusunda yayınlanacak her yeni kılavuzun tekrar okunması gerekmektedir.

YGS ve LYS sınavları öğrencilerimiz için son derece önemli aşamalardır. Bu konuda rehber öğretmenlerimizin donanımlı ve sorulara cevap verebilecek şekilde hazır olmaları gerekmektedir.

(Sunu ile ilgili görüş ve sorularınızı yorum bölümünden bize iletebilirsiniz)

http://www.aktuelrehberlik.com/aktuelegitim/2015-ygs-lys-sunusu.ppt

[reklam]

 

YGS ve LYS Sunusu – 2015” için 10 yorum

  1. Gerçekten hiçbir bilgim olmazken her ayrıntısını anlaşır bir dille anlatılmış. Emeğiniz için teşekkürler…

  2. YGS-LYS sunumu için teşekkürler… gerçekten güzel ve faydalı bir sunum olmuş.

  3. Meslektaşımın ellerine sağlık. Oldukça güzel ve ayrıntılı bir çalışma olmuş. Aktuelegitim yine rehberlik gündemini iyi takip ediyor. Bir teşekkürde aktuelegitime..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir