Twitter takipçi sayımı nasıl arttırabilirim?

Son zamanlarda Twitter hiç ummadığım kişiler tarafından da kullanıldığını görünce bu konuya el atmam gerektiğini düşündüm. Şahsen sosyal paylaşım sitelerini kullanırken iki amacım oluyor. Bir sitemde paylaşımlarımı duyurmak, ikincisi gündemi takip etmek için sosyal paylaşım sitelerini kullanıyorum. Her neyse lafı  fazla uzatmadan gelelim asıl konumuz olan Twitter da takipçi sayımızı nasıl arttırabileceğimize.

Öncelikle organik (doğal) yollarla Twitter takipçi sayımızı nasıl arttıracağımızı sıralayalım. Şahsen denediğim yolları yazacağım.

  1. Sistemli davranmanız gerekir. Sabırla Twitter takipçi sayınızı arttıracak yolları uygulamalısınız. Benim bu yönde bir arzum olmadığı için sadece yöntemlerin geçerliliğini denemek için metotları uyguladım ve faydasını gördüm.
  2. Profilinizi çekici ve kaliteli hale getirin. Arka fonunuzu mutlaka oluşturun.
  3. Trend topic’leri takip edin. İlginizi çeken Trend topic’ler konusunda sizde paylaşımda bulunun. Unutmayın benzer ilgi alanlarına sahip kişiler birbirini takip etmeye daha fazla eğilimlidir. Bu konuda “Hashtag” (#) ları takip edebilirsiniz.
  4. Paylaşımlarınız sıcak ve sevecen olması takip edilme ihtimalinizi arttıracaktır.
  5. Retweet (RT) ihtimali olan paylaşımları yapmaya özen göstermelisiniz. Okunduğunda fayda sağlayacak, bilgi ve fikir verecek, haber türü paylaşımlar Retweet (RT) ihtimalini arttıracaktır.
  6. Takip edilmek istemiyorsanız bol bol kendinizden bahsedin. O zaman takip edilmemeyi başarırsınız. Yok amacınız takip edilmek ise belli konuda ve gündemle ilgili paylaşımlarda bulunun.
  7. Takipçileriniz eğer sizinle temasa geçmişse onları ilgisiz bırakmayın. İlgi gösterdiğiniz sürece sizi takip edecek ve paylaşımlarınızı Retweet (RT) edecektir.
  8. Ünlü kişileri, gündem kişileri takip etmelisiniz. Takip etmenin dışında onlara kaliteli cevaplar vermelisiniz. Takipçisi bol kişi sizin paylaşımınızı Retweet (RT) ettiğinde takipçilerinizde artış olacaktır.
  9. Mümkün olduğunca belli saatlerde ve belli miktarda paylaşımınız olsun.
  10. Sevdiğiniz ve gündem olan paylaşımlarını Retweet (RT) etmenizde takipçi sayınızı olumlu etkileyecektir.

Benim tecrübe ettiklerim bunlar. Eğer bunların dışında sizinde tecrübe ettikleriniz varsa https://www.aktuelpdr.net yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir