TürkPDR Derneği Alan Değişikliğini Takip Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın her yıl rutin olarak yaptığı alan değişikliği, bu yıl da yapılmıştır. Alan değişikliğine göre 720 kişi rehber öğretmen kadrosuna geçmiş görünmektedir. Alan değişikliği ile rehber öğretmen kadrosuna geçiş yapılan okulların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Bu alan değişikliği Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına uygun olması gerekmektedir. Bu Karar göre de PDR, Psikoloji ve “yargı kararı”(!) gereği ortaya çıkan yeni duruma göre Eğitim Programları ve Öğretimi ile sınırlı olması gerekiyor. EPÖ’de yargı kararı gereği ortaya çıkan bu durumla ilgili yargı süreci Danıştay İdari Dava Daireleri aşamasında devam etmektedir ve Bakanlık kararın temyizen bozularak iptal başvurusunda bulunulmuştur. Derneğimiz olarak da kararın iptali için Bakanlılığın yanında müdahil olarak başvuruda bulunulmuştur. Bu karar temyiz aşamasında iptal edilecek düşüncesindeyiz ve iptal edilince alan değişikliği yapanların hepsi iptal edilecektir.

Meslektaşlarımızdan talebimiz, kendi okullarına ve listesini verdiğimiz okullar içinde bildikleri okullara alan değişikliği ile gelen EPÖ’cü ve diğer alanlardan yapılan değişikliği bilgilerini, kişinin adı soyadı, mezun olduğu üniversite, lisans programının adı, önceki alanının adı ve önceki çalıştığı kurumun adı bilgilerini içerecek (bu bilgilerden tamına erişilemeyebilir de) şekilde derneğimize iletmeleridir.

Tüm meslektaşlarımıza destekleri için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla…

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Yönetim Kurulu

[reklam]

TürkPDR Derneği Alan Değişikliğini Takip Ediyor” için bir yorum

  1. meslektaşlarımızın bilgilerini verelim…adı-soyadı…..suçu…..okullarda,rehber öğretmen toplantılarında psikolojik baskı yapalım…artık yeter yaaa…. ben pdr mezunu olarak karşı değilim arkadaşlar,onların yanındayım…Ankara üniv mezunuyum.bölüm başkanımız uğur öner ingilizce öğretmeniydi,onun gibi bir sürü alan dışı öğretim görevlisi vardı,susun artık yaaa,okullarda işinizi yapın,başkalarını alan dışımı diye araştırmak yerine,pdr derneği istanbuldan,izmirden,ankaradan konuşmak kolay değil mi,zamanında bizlere pdr mezunuyuz diye WISC-R bile vermiyorlardı,o zaman ne yaptılar,Anadoludaki rehber öğretmenlerin gelişimi için ne yapıyorlar…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir