TürkPDR Dergisi Elektronik Erişime Açıldı

Derneğimiz tarafından 1990 yılından itibaren yayınlanan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Dergisi’nin 37. sayısına ulaşmış bulunuyoruz. Yılda tek sayı olarak yayınlanmaya başlanan dergimiz, 1998 yılından itibaren de yılda iki sayı olarak yayın hayatına devam etmektedir.

Dergimiz Prof. Dr. Fidan KORKUT OWEN’ın editörlüğünde, Doç. Dr. Özgür ERDUR BAKER, Yrd. Doç. Dr. Leyla ERCAN, Yrd. Doç. Dr. Türkan DOĞAN ve Uzman Hasan ESİCİ’den oluşan yayın kurulumuz tarafından çalışmalarını sürdürmektedir. Editör ve yayın kurulumuza dergimiz aracılığıyla derneğimize ve mesleğimize yaptıkları katkı için; dergimizin bu güne kadar yayınlanmış sayılarında editör, yayın kurulu üyeliği, hakem ve yazar olarak katkıda bulunan alanın değerli akademisyenlerine ve uygulayıcılarına bir kez daha teşekkür ederiz.

Dergimizin açık dergi sistemine geçişiyle ilgili Editörümüz Sayın Prof. Dr. Fidan KORKUT OWEN’nın mesajını bilgilerinize sunarız.

Sayın meslektaşlarımız,

Bildiğiniz gibi Türk PDR Dergisi, başvurular, hakem süreci gibi işlemlerinde online sistem kullanmaya başlamıştır. Bazı sorunlar yaşansa da uygulama içinde bunlar çözülmektedir. Derginin 37. sayısı ile birlikte tüm eski sayılarının da online olarak sisteme yüklenmiştir ve https://www.pdr.org.tr/dergi/index.php/PDRD/issue/archive adresinden tüm makalelerin PDF hallerine ulaşılabilmektedir. Böylece ilgilenen herkesin tüm makalelere kolayca ulaşabilmesini ve çalışmalarında kullanabilmelerini diliyoruz.

Makaleler sisteme özenle yüklenmiş olmakla birlikte olası (makalenin ya da yazarlarının adlarının ya da sıralarının ya da gramatik olarak yazılışlarının, sayfa numaralarının yanlış olması; özetlerin makaleye ait olmaması; özellikle eski makalelerin yüklenmemesi ya da bazı sayfalarının okunamaması gibi) hala bir takım hatalar söz konusu olabilir. Yazar veya okur olarak makalelerde, gözden kaçmış olası hatalar ile karşılaşırsanız ya da makalelere ulaşmakta başka sorunlar yaşarsanız lütfen pdrdergi@yahoo.com.tradresinden bizi bilgilendiriniz. Böylece hemen bir çözüm bulmaya çalışabiliriz.

Herkese harika bir yaz dönemi dileriz.

Türk PDR Dergisi
Yayın Kurulu Adına
Editör, Prof. Dr. Fidan Korkut Owen

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Yönetim Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir