Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi

Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi daha önce dünyanın hiçbir yerinde gerçekleşmemiş, Türkiye’de herkesin ilk defa bir arada olduğu bir gençlik hareketi başlatarak, gençliğin enerjisiyle tüm bireyleri toplumsal dayanışmayı yeni baştan inşa etmeye çağırmaktadır.

Bu noktada unutmamamız gereken şudur ki; “Gençler, sadece geleceğin sahibi değil, bugünün sorunlarının da çözüm merkezidir.”

Bizler inanıyoruz ki, gençliği bugünün sorunlarından uzak tutmamız, geleceğin temellerini eksik inşa etmemiz demektir.

Bugünün sorunlarını çözebilen gençler, yarınların sorunsuz yaşanmasını sağlayan”bilinçli gençler” olacaklardır.

Bu noktada şunu söylemek doğru olacaktır; bilinçli gençler sadece yarının temsilcileri değil, aynı zamanda bugünün çözüm noktasının ta kendisidir!

Kuruluş Süreci
Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi altyapı çalışmaları 2008 yılında, sosyal ve toplumsal sorunlarımıza karşılık gençlik enerjisinin önemi konulu bir toplantı ile başlamıştır.

Sosyal yardım konuları, Türkiye bazında bölgelere ayrılarak, her bölgenin kendi ihtiyacı doğrultusunda araştırılmış ve değerlendirilmiştir.

2008 yılını takiben toplumsal proje taslakları hazırlanmış, gerekli ön çalışmalar, araştırma ve arşivlemeler yapılmıştır.

Eylül 2009, değerli büyüklerimizden randevu talep edilerek, dernek çalışmaları başlatılmadan önce, hazırlanan proje taslakları sunulmuş, yetkili kişilerin fikir ve destekleri alınmıştır.

Gerekli ön hazırlıkların tamamlanmasının ardından, öncelikli olarak gençler arasında birliktelik ve toplumsal dayanışmanın önemini vurgulamak amacıyla, derneğin kurulmasına karar verilmiştir.

Harekete verilecek isim “Bilinçli Gençler” olarak belirlendikten sonra, muhtemel kuruculara yönelik ilk çağrı yazıları gönderilmiştir.

Bilinçli Gençler’in yoğunlaşan merkez çalışmaları için Ankara, Cinnah caddesinde ofis tahsis edilmiştir.

Dernek resmi kuruluş işlemleri için kurucu adaylarından maddi katkı ve evrak toplama işlemleri başlatıldıktan sonra; dernek kuruluş ön çalışmaları tamamlanarak, Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne ilk yasal başvuru yapılmıştır.

29 Mayıs 2009 Bilinçli Gençler Derneği’nin kuruluşu onaylanmıştır.

Ardından Resmi Gazetede yayımlanmasıyla Dernek resmen kurulmuştur.

Yapılan çalışmaları özetleyen Bilinçli Gençler Derneği tanıtım broşürü hazırlanmış ve yayımlanmıştır.

Dernek banka hesap numaraları alınmış ve internet sitesi girişimleri başlatılmıştır.

Bilinçli Gençler için kurumsal kimlik oluşturma çalışmaları yapılmış ve Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmiştir.

Hazırlanan yeni logoyla matba malzemesi, tişört, şapka vb. aksesuarlar hazırlanmıştır.

Kuruluşun ardından, dernek amacına hizmet etmek üzere geliştirilmiş olan Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi çalışmaları başlatılmıştır.

26 Ekim 2009’da Bilinçli Gençler Derneği Genel Başkanı Sayın Kerem Hasanoğlu’nun katılımı ile Ankara’da gerçekleştirilen tanıtım programıyla TÜRKİYE BİLİNÇLİ GENÇLİK PROJESİ ilk kez kamuoyuna duyurulmuştur.
http://www.bilincligencler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir