Türk Eğitim-Sen PDR yönetmelik taslağı ile ilgili görüş hazırladı

Türk Eğitim-Sen PDR yönetmelik taslağı ile ilgili görüş hazırlayarak MEB’ göndermiş. Bu konudaki duyarlılığı için Türk Eğitim-Sen’e teşekkür ederiz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Yönetmelik Taslağı 24.01.2014 tarihinde yayınlanmış olup, üyelerimizden ve şubelerimizden gelen talepler doğrultusunda yapılan komisyon çalışması sonucu hazırlanan taslak hakkında görüşlerimiz MEB’e iletilmiştir.

İlgili Yönetmelik Taslağı ile ilgili görüşlerimiz için tıklayınız

Türk Eğitim-Sen PDR yönetmelik taslağı ile ilgili görüş hazırladı” için 4 yorum

  1. Calisma saatleri norm kadro yönetmeliğinde diğer öğretmenler icin ne diyorsa bizim icinde öyle olmalı . TES in ki de ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi olmuş. 3 ders saati teneffüslerde dinlenmek üzere kaldık mı maaş karşılığını doldurmuş olmalıyız. Eğer okulda norm eksiğimiz varsa haftada 21 saate kadar zorunlu olmak üzere 30 saate kadar gorev yapabilmeliyiz. Eğer kendi okulumuzda eksik yoksa egitim bölgesindeki başka okula da gidebilmeliyiz. Saatlerce okulda kalıp yatıyorlar sözlerine maruz kalmaktansa 3 ders saatini aktif geçirip gideriz. Kimsede erken gidiyorsunuz diyemez. Kendileri de haftada 15 saat dersi doldurup eve gidip yatıyorlar. Alandaki ihtiyac da baya azalmış olur . Belli okullarda yığılma da azalır ek ders almak icin. Başka okullara görevlendirme sorunu da çözülmüş olur böylece . Sesimi duyan işbilir birisi varsa yönetmeliğin bu sekilde geçmesi icin çalışmalı. Bir de iş saati ( çalışma saati) niye 60 dk olsun ki? Ders saati + teneffüs olmalı digerleri öğretmen de biz neyiz.

    1. Taslağı okurken Bakanlığın görüşü ile Türk Eğitim-Sen’in görüşünü karıştırmışsınız herhalde. TES’in önerisinde aynen sizin söyledikleriniz yazılı zaten.

  2. Gayet yerinde tespitler olmuş. Ayrıca diğer önerilerde hiç kimsenin gündeme getirmediği başka okullara görevlendirilme ve danışmanlık tedbiri konusundaki mağduriyetlerimiz konusunda da duyarlı davranmış Türk Eğitim Sen. Eğer Türk Eğitim Sen’in bu önerisi kabul görürse yıllardır genelgelere dayanarak yapılan görevlendirmeler isteğe bağlı hale gelmiş olacaktır.

    1. Haklısınız hocam, “Pdr Çözüm Önerisi” büyük ihtimalle uygulama sahasına alınacakmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir