TS puanı için hangi derslere çalışmalıyım?

Sözel bölüm de denilen TS puanı ile üniversitede bir bölüme yerleşmek istiyorsanız YGS ve LYS ‘ye girmelisin.

YGS’de (YGS Sınavı) Türkçe, Sosyal Bilimler testinde başarılı olmalısınız. Bunun için Türkçe, tarih, coğrafya, felsefe, din kültürü derslerine iyi çalışmalısnız. Ayrıca YGS  matematik testininde TS puanında hatırı sayılır bir etkisi olduğunun altını çizelim.

Hangi testin hangi oranda etki ettiği aşağıda ki tabloda verilmiştir. Tabloyu inceleyerek bir fikir sahibi olabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları yorumlar bölümünden bize sorabilirsiniz.

TS puanı için LYS sınavından LYS3 (Türk Dili ve Edebiyatı – Coğrafya-1) ve LYS4 (Tarih – Çoğrafya2 -Felsefe Grubu, Din Kül. ve Ahlak Bil.) testleri yapılması gerekiyor.

ts-puan

Kısaca TS puanlı bir bölüm için; Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya, Tarih, Din Kül. ve Ahlak Bil. derslerine önem vermeniz gerekiyor.

Şunu da hatırlatmak isterim ki LYS için gerekmese de YGS’de, TS puanını arttırmak için matemetik testinden de sorular yapmak faydalı olacaktır. Yukarıda ki tabloda matematiğin ne kadar oranda etkilediğini görebilirsiniz.

Buunnla ilgili sorularnızı yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

[reklam]

TS puanı için hangi derslere çalışmalıyım?” için bir yorum

  1. İyi akşamlar,Okul öncesi öğretmenliği için nasıl bir yol izlemem gerekiyo yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkürler hocam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir