Soma için psikolojik ilkyardım ve psikososyal destek duyurusu

Sayın Üyelerimiz, Sayın Meslektaşlarımız,

Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen maden kazası sonrasında; psikolojik ilkyardım ve psikososyal destek çalışmalarında yer alabileceğini belirten, PDR bölümü akademisyenlerine, üyelerimize, meslektaşlarımıza ve PDR bölümü öğrencilerine çok teşekkür ederiz.

Manisa Şube Başkanımız Zehra Doğruoğlu, Soma’da Rehberlik ve Araştırma Merkezinde psikolojik danışmanlarla bir toplantı yapmış olup; yapılabilecek çalışmalar değerlendirilmiştir.

Maden kazası sonrası akut dönemi yaşadığımız bugünlerde psikolojik ilkyardım çalışmalarının sürdürülmesi zor olmaktadır. Psikososyal destek çalışmaları ise akut dönemden sonra yapılabilecektir. Psikososyal destek çalışmalarından; psikososyal okul uygulaması çalışmalarının, kendisinin de içinde bulunduğu bir ekip tarafından planmaya çalışıldığı bilgisini Manisa şube başkanımız Zehra Doğruoğlu’ndan aldık.

Dernek olarak, ihtiyaç halinde, öncelikle afet ve afete müdahale eğitimi almış ve alan çalışmalarında bulunmuş meslektaşlarımızı psikososyal destek çalışmaları için görevlendireceğiz.
Çalışmalara gönüllü destek vermek isteyen Üyelerimiz ve meslektaşlarımızın, derneğimizin internet sayfası ile Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği resmi facebook sayfasını takip etmelerini rica ediyoruz. Güncel bilgileri, internet sayfamız ile resmi facebook sayfamızdan duyurmaya çalışacağız.

Maden kazasında hayatını kaybeden madencilere Allahtan rahmet, yaralı madencilere acil şifa, yakınlarına sabır dileklerimizi iletiyoruz.
Psikososyal destek çalışmalarında yer alabilecek, yukarıda belirttiğimiz koşulları taşıyan üyelerimiz ve meslektaşlarımızın (pdrder@yahoo.com) adresine e-posta ile başvurmalarını rica ediyoruz.

Filiz Bilge
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Genel Başkanı

[reklam]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir