Sizce bir psikolojik danışman (Rehberlik Servisi) okulda kaç öğrenciyle ilgilenebilir?

Aslında bu anketi lise ve ilköğretim olarak ayırmak gerekirdi. Yada okul türlerine göre ayırarak oluşturmak gerekirdi. Tabi bu uzun zaman alacağı ve sayı olarak çokta fark edeceğini düşünmediğimiz için böyle bir yola gitmedik. Genelde her psikolojik danışman rehberlik servisinde ilgileneceği öğrenci sayısı birbirine yakın olacaktır.

Ankete katıldıktan sonra isterseniz ayrıca alttaki yorum bölümünde hangi seçeneği ve neden seçtiğinizide yazabilirsiniz. Böylelikle birbirimizin bu konudaki bakış açılarımızı anlamaya yardımcı oluruz. 

Anketimize gereken ilgiyi gösterdiğiniz için size teşekkür ederiz.

Kim başkan

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sizce bir psikolojik danışman (Rehberlik Servisi) okulda kaç öğrenciyle ilgilenebilir?” için 4 yorum

  1. Bir öğrenciyle ve ailesiyle birden fazla görüşme yapabilmek için sayının fazla olmaması gerekir. Çünkü görüşme yapmaktan başka işlerimiz de var.

  2. merhaba bence bir psikolojik danışman 100-150 öğrenciyle ilgilenebilir. Bakanlık bu doğrultuda rehber öğretmen normunu 200 öğrenciye bir danışman olarak değiştirdi ama ne var ki öğretmen atamayacağı için biz 500-1000öğrenciyle uğraşmaya devam edeceğiz demektir.

  3. bazı mesleklerde müşteri sayısının fazla olması kişinin başarısını gösterirken bir psikolojik danışmanlık mesleğinde bu tam tersidir. özellikle okul ortamında öğrencilere sağlıklı bir hizmet verebilmek için öğrenci sayısında sınır aşılmamalı ki kalite düşmesin..bunun için her okula en az üç psikolojik danışman gerekli EN AZ ÜÇ…

  4. Bir rehber öğretmen yılda bireysel olarak kaç görüşme yapabileceğini düşünerek bu anketi yapmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir