Sınav Analiz ve Değerlendirmesi Programı

Bilindiği MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde kapsamlı bir değişiklik yaptı. Bu değişimlerinden biride sınavlarla ilgili düzenlemedir. Aynı dersin tüm sınavları ortak yapılacaktır. Ayrıca yönetmelikte “Yazılı sınav sonunda öğrencilerin çoğunluğunun başarısız olması hâlinde, başarısız öğrenciler için bir sınav daha yapılır” diyor. Buda Sınav Analiz ve Değerlendirmesi Programı gibi yardımcı araçlarını ihtiyaç haline getiriyor.

Yönetmelik;

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi

MADDE 47- (1) Ölçme sonuçları, eğitim ve öğretimin amaçlarına ve derslerin programlarındaki kazanımlara ne ölçüde ulaşıldığını tespit etmek, ulaşılamayan kazanımlarla ilgili olarak ne gibi tedbirlerin alınması gerektiğini ortaya çıkarmak amacıyla kullanılır.

(2) Öğretmenler, başarıyı etkileyen ve yeterince ulaşılamayan kazanımları belirleyerek konuları yeniden işlemek ve öğrencilere alıştırma çalışmaları yaptırmaya yönelik tedbirler alırlar.

(3) Yazılı sınav sonunda öğrencilerin çoğunluğunun başarısız olması hâlinde, başarısız öğrenciler için bir sınav daha yapılır. Bu sınava isteyen başarılı öğrenciler de katılabilir. Bu sınavlarda öğrencinin aldığı en yüksek puan geçerli sayılır.

[reklam]

Sınav Analiz Programı

Bu program değerli matematik öğretmenimiz Ahmet Aslan tarafından yapılıp paylaşılmak üzere https://www.aktuelpdr.net a verilmiştir.

  Sınav Analizi ve Değerlendirme Programı (25,4 KiB, 7.103 hits)
Sınav analizi: Sınav sonuçlarının soru, şube ve sınıf bazında değerlendirilmesi için excel de hazırlanan program.

sinav-analiz-programi

Sınav Analiz ve Değerlendirmesi Programı” için 11 yorum

  1. teşekkürler çok güzel bir çalışma emeğinize sağlık.korumalı fakat mailime parolayı gönderebilir misiniz.iyi çalışmalar diliyorum.

  2. Merhabalar, sınav analiz ve değerlendirme programı çok güzel hazırlanmış, ben de faydalanmak istiyorum ama korumalı olduğu için değişiklik yapamıyorum. Koruma parolasını mailime gönderirseniz sevinirim. Teşekkür ederim

  3. Merhabalar, sınav analiz ve değerlendirme programı çok güzel hazırlanmış, ben de faydalanmak istiyorum ama korumalı olduğu için değişiklik yapamıyorum. Koruma parolasını mailime gönderirseniz sevinirim. Teşekkür ederim

  4. Program çok faydalı ve kullanışlı..ben de koruma şifresini alabilir miyim MAİL adresime

  5. Bende bu programı kullanıyorum ancak koruma şifresi yok.Rica etsem mailime parolayı gönderebilir misiniz ?

  6. Merhaba, sınav analiz ve değerlendirme programı çok güzel hazırlanmış, ben de faydalanmak istiyorum ama korumalı olduğu için değişiklik yapamıyorum. Koruma parolasını mailime gönderirseniz sevinirim.

  7. Merhabalar, sınav analiz ve değerlendirme programı çok güzel hazırlanmış, ben de faydalanmak istiyorum ama korumalı olduğu için değişiklik yapamıyorum. Koruma parolasını mailime gönderirseniz sevinirim. Teşekkür ederim..

  8. Merhaba, sınav analiz ve değerlendirme programı çok güzel hazırlanmış, ben de faydalanmak istiyorum ama korumalı olduğu için değişiklik yapamıyorum. Koruma parolasını mailime gönderirseniz sevinirim. Ya da başka bir yolu varsa yazar mısınız? Teşekkür ederim.

  9. Pragram için tşkler. Yalnız programın korulmalı olması sıkıntı oluşturuyor. 34 kişilik olarak hazırlanmış. bende 40 öğrenci var. Koruma parolasını gönderirseniz ya da yayınlarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir