Rehberlik Servisi Danışma-Görüşme Kayıt Formu (Excel)

Rehberlik Servisince yapılan çalışmaların görünür, sistemli ve düzenli olması için kayıt altına alınması gerekir. Ancak bu kayıtların zahmetli ve angarya olmaması psikolojik danışmanların daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bu nedenle rehberlik servisinin asli ve en önemli görevi olan danışma ve görüşmelerini kayıt altına almalarını kolaylaştırmak için excel’de “Rehberlik Servisi Danışma-Görüşme Kayıt Formu” hazırladım.

Rehberlik Servisi Danışma-Görüşme Kayıt Formu Nasıl Kullanılır

Kullanımı gayet basit. Gelen öğrenciyi ister görüşme-danışma başlarken ya da görüşme-danışma bitiminde (tercihen) “geldiği tarih, ders saati, öğrenci no, adı soyadı, görüşme türü ve çalışma konusu” ile ilgili bilgilerini kayıt edeceksiniz.

Her kayıt ile ilgili sayısal bilgiler otomatik olarak sağdaki tabloda çıkacaktır. Böylelikle yıl sonunda görüşme türlerini ve sorun alanlarını tek tek saymak zorunda kalmayacaksınız.

Ancak dikkat etmeniz gereken birkaç konu var.

 1. Görüşme türünde, genel bilgi verme amacıyla bireyler ile yapılan görüşmelere ilişkin sayılar psikolojik danışma hizmeti kapsamında değerlendirilmeyecek, “bireysel görüşme” olarak seçilecektir.
 2. Görüşme türünü “Veli Görüşmesi, Öğretmen Görüşmesi  ya da Yönetici Görüşmesi” olarak seçmişseniz, yandaki “Sorun Alanları/Çalışma Konusu” sütununu boş bırakınız.

NOT: Kayıt formunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Bu formumuzu zaman zaman geliştireceğiz. Gördüğünüz eksikliği ya da yanlışı bize bildirirseniz gerekli düzeltmeleri yapabiliriz.

 

 

RehberNET PDR otomasyon programı

RehberNET PDR Otomasyon Programı için tıklayınız. 

 

Yazıyı paylaşın

Rehberlik Servisi Danışma-Görüşme Kayıt Formu (Excel)” için 26 yorum var;

 1. Özkan Hocam; gayet kullanışlı ve kolaylaştırıcı bir çalışma olmuş. Sizinle paylaşmak istediğim bir sorun var. Her görüşme ders saatleri içinde gerçekleşmiyor. Bu sebeple “ders saat” bölümüne saat yazmak istiyorum. -Ee yaazz dediğinizi duydum. veli görüşme bölümünde “ders saat” bölümü pek anlamlı değil gibi. Ayrıca bu bölüme girdiğim saatlerin kutu dışına taştığını gördüm. umarım yardımcı olursunuz. İyi çalışmalar.

  Reply
  1. Özkan Emiroğlu · Edit

   Önümüzde ki sene için unu değerlendireceğim hocam. Bu sayfayı zaman zaman takip etmeniz iyi olur.
   Öneriniz için teşekkür ederim

   Reply
 2. Hocam mrb.Programda sabitler kısmında 20. sıradan itibaren yazdığımız şubeler rapor kısmında hatalı sonuç veriyor.Örneğin 20. sırada 12A var biz 12A dan bir öğrenci kayıt ettiğimizde rapor kısmında 12Anın karşısı boş kalıyor.21. sırada 12B var 12B den bir öğrenci kayıt ettiğimizde de rapor kısmında 12Aya kayıt etmiş görünüyor.

  Reply
 3. çok güzel bir program elinize sağlık.Çıktı alırken bir öğrencinin çıktısını nasıl alabiliyoruz acaba yazdır diyince komple ön sayfa gözüküyor?teşekkürler..

  Reply
 4. Bu programı geç keşfetmişim. Artık tüm görüşmelerimi buraya not alıyorum kağıda yazmak yerine çok kullanışlı. Tek seferde tüm görüşmelerimi düzgün bir şekilde görebiliyorum. Satır aralıklarını değiştiremememiz dezavantaj sadece. Grup olarak görüşülen öğrencilerin ismi sığmıyor ne yazık ki… Emeğinize sağlık…

  Reply
 5. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.Görüşme türüne eğitsel rehberlik dedik sonra sorun alanına da sınav sistemi, ders çalışma v.s. diye olursa daha iyi olur gibi geldi.Gene de teşekkürler.

  Reply
 6. guzel hazırlanmış yalnız görüşme türünde bireysel görüşme diye bir kategori açılmış, diğer kategoriler zaten bireysel görüşme değil mi, o kategorinin kaldırılması daha doğru olur gibime geliyor

  Reply
 7. görüşmenin içeriğini hatırlamamız için not yazabileceğimiz bir sütun oluşturulmalı. korumalı olduğu için yapılamıyor. teşekkürler.

  Reply
 8. çok kullanışlı bir program olmuş elinize sağlık. Ancak disiplin görüşmeleri için de bir bölüm açılırsa çok daha kullanışlı olacaktır….

  Reply
  1. Düşünülebilir. Bu formu rapora göre düzenledim. Disiplin konusu için bireysel görüşme sorun alanı olarakta okul sorunlarını seçiyorum genelde.

   Kız erkek olarak yeniden formu düzenledim. Teşekkür ederim.

   Reply

Yazı için yorumunuz