Rehberlik Okul Yıl Sonu Çalışma Raporu İnternet üzerinden Gönderilecek (2016-2017)

Bir kaç yıldır Rehberlik Okul Yıl Sonu Çalışma Raporu İnternet üzerinden gönderiliyor. Bu senede durum aynı. Rehberlik ve psikolojik danışma yıl sonu çalışma raporu RAM Modülü ile gönderilecektir. Konuyla ilgili yazı aşağıda eklenmiştir.

“Bilindiği üzere rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, okullarımızda ve rehberlik ve araştırma merkezlerinde Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yürütülmekte, yürütülen çalışmalar ilgi Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinin 23. ve 47. maddeleri gereğince eğitim öğretim yılı başında ve sonunda Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze iletilmesi gerekmektedir.

Zaman ve insan kaynağının etkili kullanılması ve mali kayıpların (kağıt israfı vb.) en aza indirilmesi amacıyla 2016-2017 eğitim-öğretim yılında da okul rehberlik ve psikolojik danışma servisleri yıl sonu çalışma raporları Bakanlığımıza bağlı tüm özel ve resmi okul/kurumlar (okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, halk eğitim merkezi, mesleki eğitim merkezi ve Genel Müdürlüğümüze bağlı özel eğitim okulları) tarafından 01 Haziran-07 Temmuz 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda düzenlenecektir.

Bu amaçla okul/kurumda rehberlik öğretmeni olup-olmadığına bakılmaksızın;

1-Oku/kurumlar tarafından 01 Haziran-07 Temmuz 2017 tarihleri arasında https://mebbis.meb.gov.tr/ adresine okul-kurum şifresi ile girilip, RAM Modülü sekmesinde “Okul Yıl Sonu Çalışma Raporu” başlığı altındaki tüm bilgilerin girilerek kaydedildikten sonra bir nüshasının çıktısının alınması,

2- Çıktısı alınan “Okul Yıl Sonu Çalışma Raporu”nun imzalanıp okulda muhafaza edilerek, rehberlik ve araştırma merkezlerine gönderilmemesi,

3-Rehberlik ve araştırma merkezleri tarafından ise 17 Temmuz-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında RAM Modülü’nde yer alan “Yıl Sonu Çalışma Raporu” başlığı altındaki tüm bilgilerin RAM Modülü Müdür şifresi ile girilerek kaydedildikten sonra bir nüshasının çıktısının alınması ve merkezde muhafaza edilmesi,

4- Yıl sonu çalışma raporlarının, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri veya Genel Müdürlüğümüze resmi yazı ile gönderilmemesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen işlemler sonucunda İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri söz konusu raporlara ilişkin bilgilere 2017 Eylül ayı itibariyle RAM Modülü üzerinden ulaşabileceklerdir. İstatistiki bilgilerin sağlıklı alınabilmesi açısından belirtilen tarihler arasında tüm okul/kurumlar tarafından bilgilerinin eksiksiz ve zamanında girilmesi gerekmektedir.”

Resmi yazı için tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir