Rehberlik ve Psikolojik Danışma Komisyonu

Okul Rehberlik ve Psikolojik Danışma Komisyonu yılda üç defa olmak üzere toplanır.

Sene başı rehberlik komisyonu toplantısı, ikinci dönem başı rehberlik komisyonu ve yıl sonu rehberlik komisyonu.

  2 nci Dönem Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Toplantı Tutanağı (9,7 KiB, 33.319 hits)
Özlem Tekin tarafından haırlanan 2 nci Dönem Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Toplantı Tutanağı

  Okul psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri yürütme komisyonu 2. Dönem toplantı tutanağı (33,0 KiB, 34.388 hits)
Okul psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri yürütme komisyonu 2. Dönem toplantısı

 

Konuyla ilgili forumda yapılan paylaşımlar

https://www.aktuelpdr.net/forum/index.php?topic=5905.0

https://www.aktuelpdr.net/forum/index.php?topic=15930.0

 

[dreklam]

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Komisyonu” için 23 yorum

 1. Rehber Öğretmenlerin Çalışma Süreleri
  Yönetmelikte kesin bir ifade kullanılması istekli olanların fazla mesai yapmasına engel teşkil etmeyecektir. Yalnızca mesai saatini önemseyen müdürler yapılan işin niteliğinden çok çalışma saatine odaklanmaktadırlar. Bu anlayıştaki idareciler ile çalışmak rehber öğretmenin motivasyonunu, iş verimliliğini, çalışma iklimini olumsuz etkilemekte olduğu aşikârdır. Mesaiye odaklanan bir çalışan sadece saatini doldurup çıkabilir. (yazının tamamı için…)
  http://tr-tr.facebook.com/note.php?note_id=142984492429075

 2. rehberlik yürütme kurulu sene başı toplantı tutanağına nerden ulaşabilirim?

 3. merhaba arkadaşlar 1.dönem rehberlik tutanağı lazım nerden ulaşabilirim tşkler

 4. kolay gelsin iyi çalışmalar rehberli ve psikolojik danışma yürüme kurulu 1.dönem toplantı tutanağına nerden ulaşabiliriz.

 5. evet sanırım benım de yorum yazmam gerekıyor ama hangı konuda ve nerede ben de yukarıdakı arkadaştan kuvvet aldım ve yazdım. yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun

 6. eğer yeni etkinlik ve kazanımlara göre ortaöğretim sınıf rehberlik planlarını yapabilen varsa atabilir mi ?

 7. aradığım belgelere ulaşabilirsem daha iyi olacak siteniz kullanışlı ve güzele benziyor.iş.aradığımı bulabilirim.teşekkürler.

 8. ben yeni üye oldum siteye ama aradığım belgelere ulaşabilmem için bi kaç yorum yazmam gerekiyormuş. nasıl bir iş anlamadım ama neyse ben de yazıyorum işte.

 9. rehber öğretmenin çalışma saati haftada 30 iş saatidir yani gunde 6 iş saatidir.ders saati üzerinden baz almayın.

 10. MERHABAyönetmelikte yazılan geçerli idr tabikii .ancak gzöe batan bir branş olduğumuz için 9-3 çalışma hep bir sorun olmuştur.bazı yerlerde rehber öğretmen 30 saati kendine göre ayarlayıp bir gününü boşaltmış.ama bu örnek istisna bir durumdur herhalde .benim çalışma saatim kendi okulumda 8:15,8:30 da mutlaka okulda oluyorum 2:30 da da ayrılıyorum bir problem olmuyo.öğle saati de mecburen ev uzak olduğu için okulda oluyorum.görevlendirme okulumda ise 8:30 dan sonra gidiyorum çıkış da değişebiliyor.3 olduğu zamand aoluyor 2:30 da oluyo .ne yaparsak yapalım göze batmamız bitmezzzzzzzzzzzz.iyi çalışmalar

 11. bu gibi durumlarda nedense bizden çok konuşan oluyor. o yüzden ben masamda yönetmeliği bulunduruyorum. bir şey diyen olursa bak yönetmelikte ne yazıyor.? diyorum.

 12. Konunun yeri burası değil alında ama yazılmışken cevap vermemekte olmazç
  Yönetmeliğimizde “haftalık 30 iş saatidir” diyor. İş saati ni ders saati bazıları 60 dakika üzerinden yorumlayanda var. Şahsen iş saatini ders asaati olarak düşünülseydi böyle denirdi. Denmediğine göre 60 dakika üzerinden yorumlamak daha anlamlı oluyor. Dolayısıyla güne böldüğümüzde 6 saate nasıl bakacağımıza bağlı olarak durum değişecektir.
  Bu konu sanırım http://www.aktuelrehberlik.com forumda tartışılmıştı. Yada isterseniz oradan da sorabililirsiniz.
  Bu bölümü fazla görmeleri mümkün değil

  1. sevgili meslektaşlarım. çalışma saatimizle ilgili farklı algılamnalar olmaktadır. tanımlara iyi bakarsak bu karmaşalığı çözmüş olacağız. ders saati: 40 dk ile ifade edilir. bizim çalışma saatimizde 30 iş saatiş diyor. iş saati ise 50 dk üzerinden hesaplanır, 60 dk değildir.günlük 6 iş saati, yani 50 dk*6 demektir. umarım yardımcı olmuşumdur. iyi çalışmalar

   1. arkadaşlar rehber öğretmenlerin çalışma saatinin tam 5 saat yani 6 çalışma saati(50dkx6 )olduğuna dair bazı milli eğitimlerden yazı çıkmış durumda.lütfen bu yazıya nasıl ulaşabileceğimize dair bir link veriniz.

 13. merhabalar,
  ben tam gün bi okulda çalışıyorum.08:50 de ders başlıyor ,12:20 den 13:30 a kadar öğle arası sonrasında da 15:05 de paydos. ben bütün öğretmenler gibi bu saatlerde okulda oluyorum.Şimdiye kadar bi sorun yoktu fakat geçenlerde okulumuza Ram dan bi rehber öğretmen ziyarete geldi.öncesinde müdürle görüşmüş.müdür ona rehber öğretmenlerin çalışma saatlerini sormuş.ortada böyle bi sorun yoktu aslında,öncesinde benimle böyle bi görüşmesi hiç olmadı müdürün.Rehber Öğretmen de 09:00 da gelirse 16:30 da çııkması lazım demiş! çükü rehber öğretmenin 6 saat çalışması lazım ,haftalık 30 saat demiş.
  öğle tatiline giderse böyle gitmezse 15:00 de çıkar demiş.
  ben öğle arasına normalde çıkıyorum.ve bu yorum karşısında çok şaşırdım.benim bildiğim 6 ders saati okulda olamamız gerektiği idi.diğer öğretmenler gibi öğle tatili de yapabiliriz idi. şimdi müdür benimle bu konuda konuşursa ben kendi bildiğim açıklamayı yapacapım elbette,ama sizlerin de bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi öğrenmek istiyorum.
  şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.
  saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir