Motivasyon

Motivasyon Sunuları ve Motivasyon Teknikleri Sunuları

Motivasyon ile ilgili dokümanları paylaşmadan önce konuyla ilgili iki güzel alıntı paylaşmak istiyorum.

“Bir işin üstesinden gelmede, insanların çalışma isteğini canlandırmanın, diğer bir deyişle onları motive etmenin önemli olduğunun hepimiz çok iyi farkındayız. Eğer işi yapmak için olumlu bir istek yoksa, insanların değerli bilgileri ve zekaları o görevi yapmamak için özürler üretmeye harcanacak ve hiçbir yarar getirmeyecektir. Bu çeşit bir olumlu isteği nasıl yaratmalıyız? Elbette ki insanların sırtlarına vurma ve onları cesaretlendirmek önemlidir, ancak motivasyon kuru teşvikten daha fazlasını gerektirir. Sadece insanların karakterlerindeki farklılıklar üzerinde değil, bu farklılıkların altında yatan genel kişisel özelliklere -insan doğasına- odaklanırsak motivasyon için pek çok anahtar keşfedebiliriz.”
Dr. Yoshio Kondo

“Bir insanın zamanını satın alabilirsiniz; belirli bir yerde, bir insanın iş için hazır bulunmasını sağlayabilirsiniz; hatta belirli bir ölçüde, beceri gerektiren bedensel çalışmalarını da satın alabilirsiniz; ama bir insanın inisiyatifini satın alamazsınız; yürekten, bütün duygularıyla bağlanabilmesini satın alamazsınız. Bunlar satın alınamazlar, ancak kazanılabilirler.”
C.Francis

  Başarı ve Motivasyon Konulu Pano (4,6 KiB, 46.016 hits)
Başarı ve Motivasyon Konulu Pano Çalışmaları

  Motivasyon Sunusu (432,8 KiB, 24.989 hits)
Motivasyon Sunusu

  Sınavdan Önce Yapacaklarımız (191,0 KiB, 10.445 hits)
Sınavdan Önce Yapacaklarımız

  Sınavlarda Başarının Yolu (132,2 KiB, 12.605 hits)
Sınavlarda Başarının Yolu

Motivasyon” için bir yorum

  1. arkadaşlar motivasyon ile ilgili sunu etkinlik v.s gibi çalışmalar arıyorum. ilköğretim 8. sınıflar için önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir