Rehber öğretmenler, sınav dönemlerinde de çalışmalarını sürdürecek

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde okullara kayıt ve kabuller ile tasdiknameye ilişkin hükümlerde düzenleme yapıldı. Yine aynı yönetmelikte rehberlik ve psikolojik danışmanları ilgilendiren bir konuda yeni bir madde eklendi. Bu maddede “Rehber öğretmenler, sınav dönemlerinde de rehberlik ve mesleki çalışmalarını sürdürürler” diye yazmaktadır.

İlgili yönetmelik adresi için tıklayınız

Bu yönetmelikte eklenen madde;

Rehber öğretmenler

MADDE 81 ? (1) Okul rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerini yürütmek üzere görevlendirilen rehber öğretmenler, Millî Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğine göre görevlendirilirler.

(2) (Ek ikinci fıkra : 22.04.2010/27560 RG) Rehber öğretmenler, sınav dönemlerinde de rehberlik ve mesleki çalışmalarını sürdürürler. 

Rehber öğretmenler, sınav dönemlerinde de çalışmalarını sürdürecek” için 12 yorum

 1. evet arkadaşlar lisede çalışanlar ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavı dönemlerinde ve tercih döneminde okulda bulunmak zorundalar. ek derslerini de alıyorlar bu dönemde ayrıca.

 2. arkadaşlar bu konu bence hala muallakta çünkü temmuz 17 ye kadar sınav dönemi devam edecek deniliyor okulumda birde tercih dönemi girecek sonrasında zaten tatil kalmıyor.biz idareci gibi tatil yapmayacakmıyız? yada biz öğretmen değilmiyiz nasıl bir mecburiyetimiz var günlük kaç saat çalışacağız lütfen bu konuda bilgisi olanlar paylaşsın.

 3. @kazım
  yanlışsın arkadaşım temmuzun 15 e kadar sürebilir. Bi de ağustos eylülde sorumluluk sınavı var bide tercih dönemi girdimi tatili unutun

 4. arkadaşlar yşnetmelikte sınav dönemi diyor sınavlar haziran ayında yapılır hazirandan sonrasını ilgilendiren bi durum yok
  ysnlış mıyım saygılar….

 5. ayrıca lisede çalıştığım sırada yazın beni çağırdılar.öss tercihlerinin yanı sıra demirbaş saydırdılar.hocam bu benim görevim değil ben bunun için gelmedim dedim.ilçe mnilli eğitim müdürünün cevabı okulda sizden başka kimse yok oldu.

 6. oh valla.sanki sene boyunca çalışmalarımız takdir görüyor da bir de yazın çalışacağız.ne zaman okula başarıyı artırıcı eylem plana ilişkin alınacak önlemler yazıları gelse şöyle bir ifade var.Rehberlik servislerinin daha aktif hale getirilmesi.yani aktif değiliz demek istiyorlar.diğerleri çok aktif ya.

 7. bende anlamadım ben ygs ve lys sonuçlarından sonra okulda olacakmıyım tercih için anlayan varsa anlatabilir mi

 8. yani nolcak şimdi tercih döneminde de mi çalışıcaz? Çalışacaksak ek ders alcakmıyız? bilgisi olan arkadaş varsa lütfen paylaşsın.

 9. arkadaşlar konuyu daha açık anlatabilir misiniz?yani sbs döneminde tercih yapılırken zorunlu olarak okulda bulunmamız mı gerekiyor??

 10. o dönem ek dersler konusunda belirsizlik giderilmiş oldu mu? çalışmlarına devam eder diyor sadece .

 11. Bu konu açıklığa muhtaçtı. Kimi çalışıyor kimi ise ücret ödenmediği için çalışmıyordu. Bu uyarı için çok teşekkürler arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir