Rehber öğretmenler Rehberlik Zirvesi’nde buluştu

İstanbul’daki tüm rehber öğretmenler, üniversitemizin 3 Aralık 2013 Salı günü Tuzla Kampüsü’nde bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği “Rehberlik Zirvesi”nde bir araya geldi. Rehberlik Zirvesi’ne katılan Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan, “Üniversiteler sadece diploma veren kurumlar olmamalı. Çevremizde çok sayıda diplomalı işsiz gördüğümüz için Okan Üniversitesi olarak öğrencilerimize, mezun olduğunda sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde iş bulabilmelerini sağlayacak düzeyde eğitim veriyor ve onları uluslararası standartlarda yetiştiriyoruz” diye konuştu.

2. Rehberlik Zirvesi’ne Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan’ın yanı sıra Rektörümüz Prof. Dr. Şule Kut, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ali İlker Gümüşeli ve Eğitim Kurumları Tanıtım Müdürümüz Servet Gülsün Şirin katıldı. Yaklaşık 300 rehber öğretmenin davet edildiği zirvede Prof. Dr. Acar Baltaş tarafından “Potansiyeli Performansa Çevirmek” başlıklı sertifikalı eğitimin verildi. Zirvenin açılışında konuşan Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan, şunları söyledi: “Rehber; “doğru yol gösteren” demektir. Sizler çok önemli bir misyon üstlenmiş durumdasınız. Öğrencilerin sadece eğitim almalarını değil kendilerini sosyal ve kültürel alanda da geliştirmelerine yardımcı olunmalı. Biz Okan Üniversitesi olarak öğrencilerimize birinci sınıftan itibaren verdiğimiz Kariyer ve Yaşam Dersi ile daha eğitimlerinin başındayken kariyerlerini planlamalarına yardımcı oluyoruz.  Happy Life programı ile de sosyal ve kültürel aktivitelere katılımlarını teşvik ederek entelektüel birikime sahip olmalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin İngilizce’nin yanında Çince, Rusça ve Arapça dillerinden en az birini daha öğrenerek mezun olmaları için çalışıyoruz.”

rehberlik-zirvesi

“Potansiyeli performansa çevirmek”
15. yılda 15 bin öğrenciye ulaşmanın gururunu yaşadıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Şule Kut, çok sayıda ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programı imkanı bulunan üniversitemizin her geçen gün sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik yeni programlar açtığını söyledi. Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ali İlker Gümüşeli de “Türkiye’de ilk defa bir kolejde Eğitim Fakültesi Danışmanlık Ofisi açtık. Okan Koleji’ndeki bu ofis ile kolejdeki öğretmenlerle bilgi alışverişinde bulunuyoruz” dedi. Şu an Eğitim Fakültesi’nde 126 rehber öğretmen adayı olduğunu belirten Gümüşeli, “10 Nisan 2013’te düzenleyeceğimiz panel ile psikolojik danışmanlık ve rehberlik yapan hocalarımızı öğrencilerle bir araya getireceğiz. Sektördeki sıkıntıları paylaşıp çözüm önerileri sunacağız” diye konuştu. Eğitim Kurumları Tanıtım Müdürümüz Servet Gülsün Şirin ise “Son zamanlarda yaşanan gelişmelerin ve sıkıntıların kısa sürede atlatılacağına inanıyorum. Süreç 2015’in sonuna ertelendi. O güne kadar birçok gelişme olabilir” diye konuştu. Konuşmaların ardından Prof. Dr. Acar Baltaş tarafından verilen “Potansiyeli Performansa Çevirmek” başlıklı sertifikalı eğitimde, okul ve dershane rehber öğretmenlerine, karşılaştıkları en büyük sorunlardan olan “Öğrencinin Potansiyelini Kullanma” ve “Doğru Yönlendirme” konularında bilgiler aktarıldı.

[reklam]

 

Rehber öğretmenler Rehberlik Zirvesi’nde buluştu” için bir yorum

  1. Kendi üniversitelerinin reklamını yapmışlar, rehberlik zirvesi ile ne alakası var şimdi bunun !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir