Rehber Öğretmenden Örnek Davranış

İzmirli rehberlik öğretmeni Nuray Karlı, 4 yıl görev yaptığı Hakkâri’ye gönüllü olarak tekrar döndü.

Hakkâri’de halka hizmet etmeyi sevdiğini söyleyen fedakar öğretmen, “Buradaki öğrencilerin desteğe daha çok ihtiyacı var.” diyor.

Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden mezun olduktan sonra Hakkâri’ye atanan Karlı, 2000-2004 arasında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde çalıştı.

4 yıl boyunca okullarda seminerler vererek öğrencilerin başarı ve motivasyonunu artıran Karlı, 4 yıllık görev süresinin ardından Çanakkale’ye atandı.

Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra memleketi İzmir’e tayini çıkan Nuray Karlı, 2 yıl da burada hizmet verdi.

Ancak ilk görev yerini unutamayan öğretmen, 2008 yılında gönüllü olarak yeniden Hakkâri’ye döndü.

2008’den bu yana kentte görev yapan Karlı, bu süre içinde ailevi sorunları bulunan veya derslerinde başarısız olan yaklaşık bin kişiye danışmanlık hizmeti verdi.

Bireysel olarak görüşmeye gelen 300 öğrenciye de danışmanlık yapan Karlı, öğrencilerin üniversite sınavlarında başarılı olması için büyük gayret gösterdi.

aktifhaber

Rehber Öğretmenden Örnek Davranış” için 6 yorum

  1. Sınıf arkadaşım Nuray’ı tebrik ediyorum pek çok kimse, bende dahil bu fedakarlığı gösteremezdik. Başarılar diyorum.

  2. ülkemizde mesleğimizle ilgili yaşadığımız en büyük problemlerden biri olan kadro ismimizin rehber rehnerlik rehper ne denilirse denilsin bu olduğu ortadadır.Bizler psikolojik danışmanlarız sayın meslektaşlarım.Son olarak psikolojik danışma ve rehberlik bölümünün kapanması hakkında bir makale yayınlandı.Bu makalenin içeriğinde bize karşı kullanılan en büyük kozlardan biride bu rehber öğretmen kadro ismiydi.Bu yüzden özellikle bizim türkiye genelinde reklamımızı yapan bu ve benzeri sitelerde özellikle PSİKOLOJİK DANIŞMAN ismi kullanılırsa çok daha doğru olur.Bu konuda hassas olduğunuzu söylediniz.Size iiçten bir şekilde inanıyorum ancak daha dikkatli olur ve bu tarz yanlışları düzeltip yayınlarsanız ben ve bütün meslektaşlarımı memnun edersiniz şimdiden göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederim…!

  3. Sizi anlıyorum. Ancak haberi doğrudan aldık.
    Biz buna kalırsa “rehberlik öğretmeni” ni de doğru bulmuyoruz.
    Doğru Unvan “Psikolojik Danışman” yada “Rehberlik Uzmanı” olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir