“Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi” açıldı

Lüleburgaz’da “Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi” açıldı.

Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Şaban Öğünç Ortaokulunda, düzenlenen törende, okullarda eğitim kalitesini artırmak için çalıştıklarını belirtti.

Psikolojik danışma ve rehberlik merkezlerinin çok önemli olduğunu belirten Korkmaz, “Öğrencimizin psikolojisi ne kadar iyi olursa dersleri de o kadar başarılı olur. Merkezde görevli öğretmenlerimiz sayesinde okullarımızın eğitim kalitesinin daha da artacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Korkmaz, öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini sözlerine ekledi.
Konuşmalardan ardından Korkmaz ve protokol üyeleri merkezin açılış kurdelesini kesti.

“Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi” açıldı” için bir yorum

  1. Yakın bir zamanda yine Kırklareli’de bir rehberlik servisi daha Milli Eğitim desteği ile açıldığı bilgisi vardı. Kırklareli’nin eğitimdeki kalitesini farklı kılan ve Türkiye genelinde üst sıralarda yer almasını sağlayan, eğitime olan bu bakış açısıdır diye düşünüyorum. Rehberlik servislerine okullarda uygun bir oda bulmak bile çok zor olurken, İl- İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin bu yatırımı yaparak rehberlik servislerinin statüsünü yükseltme çabaları çok etkileyici görünüyor. Servisin temel önemi bu şekilde vurgulandıktan sonra diğer eksiklerinin de psikolojik danışmanlar tarafından gayretle yapılacağına inanıyorum.
    Bu çalışmalarının daha birçok yöneticiye model olmasını diliyorum. Gerçekten de enerjinin harcandığı yerde hayat gelişiyor. Emeği geçenlerin düşünce ve emeklerine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir