Performans Çalışması Değerlendirme Formu

Performans çalışması: Ders programında öngörülen eleştirel düşünme, problem çözme, okuduğunu anlama, yaratıcılığını kullanma ve araştırma sonucu elde edilen kazanımın yazılı ve sözlü olarak paylaşılmasına yönelik öğretmenin gözetiminde yapılan bireysel veya grup çalışmasını ifade eder.

Performans çalışması konusunda kısa açıklamalar:

Öğrenciler, her dönemde tüm derslerden en az bir performans çalışması hazırlama görevini yerine getirirler.

Öğrencilerin ders yılı içinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettikleri başarılar, ilgili dersin proje veya performans çalışması olarak tam puanla değerlendirilir.

Proje ve performans çalışması puanla değerlendirilir. Topluma hizmet etkinlikleri ve diğer çalışmalar puanla değerlendirilmez; ancak öğrencilerin mezuniyetlerinde belgelendirilir.

Öğrencilerin derse hazırlıkları, derse aktif katılımları ve dersle ilgili araştırma çalışmaları da performans çalışması kapsamında ayrıca notla değerlendirilir.

Performans Çalışması konusunda diğer açıklamalar için “MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ” ni incelemelisiniz.

Performans Çalışması Değerlendirme Formu İçin Aşağıdaki Bağlantıya tıklayınız

  Performans Çalışması Değerlendirme Formu (14,0 KiB, 2.884 hits)
Liseler İçin Performans Çalışması Değerlendirme Formudur

[reklam]

Performans Çalışması Değerlendirme Formu” için bir yorum

  1. Performans ödevinin yıllık ödevden farkı da önemli. Yıllık ödev çizelgesiyle performans ödevi çizelgesi aynı. Sadece adı değişti gibi işlem görüyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir