PDR Yönetmelik Taslağı konusunda basın açıklaması yapıldı

Türkiye’nin çeşitli illerinde PDR yönetmelik taslağı konusunda sorunlar gerekçesiyle TÜRKPDR derneği öncülüğünde PDR çalışanları ve PDR bölümü öğrencileri basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına sendikalarda destek verdi.

Umarım bu basın açıklamaları ilgili mercilere ulaşarak PDR alanıyla ilgili sorunlar en kısa zamanda çözüme kavuşturulabilir.

PDR Yönetmelik Taslağı konusunda basın açıklamasıyla ilgili bazı illerden kısa kesitler;

“Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (PDR) üyeleri Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Yönetmelik taslağını Milli Eğitim Bakanlığı önünde protesto etti. Dernek üyesi bir grup ile bazı sendikaların temsilcileri Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplanarak, sloganlar attı.

Grup adına açıklamayı yapan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Filiz Bilge, üniversitelerin psikolojik danışma ve rehberlik bölümlerine ilk yüzdelik dilimlerle öğrenci alındığını belirterek, mezunların başta MEB olmak üzere birçok bakanlıkta istihdam edildiğini anlattı.” Ankara

pdr-taslagi1

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (PDR) Samsun Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Rehberlik ve Psikoloji Danışma Hizmetleri Yönetmeliği ile Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliklerini birleştirerek “Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri” adı altında yönetmelik taslağı yayınlamasına tepki gösterdi.

Atatürk Anıtı önünde toplanan dernek üyeleri ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) PDR Bölümü öğrencileri ellerinde taşıdıkları dövizlerle alan adı değişikliğini protesto ettiler. Öğrenciler adına konuşan Türk PDR Derneği Samsun Şube Başkanı Prof.Dr. Kurtman Ersanlı,”MEB, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alan adı değişikliğinden sonra, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği ile Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliklerini birleştirerek, “Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri” adında bir yönetmelik taslağı yayınladı. Baştan sona kadar yanlışlarla dolu olan bu yönetmelik taslağına ilişkin dernek olarak görüş ve önerilerimizi yazılı ve sözlü olarak MEB yetkililerine ilettik” dedi. Samsun

pdr-taslagi2

Unvan sorunu yaşadıkları gerekçesiyle psikolojik danışma ve rehberlik öğretmenleri basın açıklaması gerçekleştirdi.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Antalya Şubesi Başkanı Salih Sapmaz, İl Milli Eğitim Müdürülüğü önünde yaptığı açıklamada, psikolojik danışma ve rehberlik öğretmenlerinin unvan sorunlarının bir türlü çözülemediğini söyledi. Antalya

Diğer şehirlerde yapılan basın açıklamalarını yorumlar bölümünden ekleyebilirsiniz.

[reklam]

PDR Yönetmelik Taslağı konusunda basın açıklaması yapıldı” için 2 yorum

  1. Bizleri okul psikoloğu olarak atasınlar,adımız öğretmen olunca diğerlerinin hedefi haline geliyoruz.Okul psikoloğu olmak bu yaşadıklarımızı sonlandıracak,kendini bilmez öğretmenlerin ithamlarından kurtaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir