Okul PDR Hizmetlerine Yönelik Kılavuz

Okul PDR servislerinde çalışan meslektaşlarımız zaman zaman nereden nasıl başlayacakları konusunda, nasıl çalışmalar yürütecekleri konusunda sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bunun için “Özwl Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü” PDR kılavuzu hazırlığı için girişim başlattı.

İnternette sitesinde konuyla ilgili, “Eğitim-öğretim kurumlarındaki rehberlik ve psikolojik danışma servislerinde görev yapan rehber öğretmenlerin hizmetlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütebilmelerine ilişkin rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine yönelik bir kılavuzun hazırlanması amacıyla Genel Müdürlüğümüzde 20 Ekim-10 Kasım 2014 tarihlerinde bir komisyon oluşturularak çalışmalar başlatılmıştır” denilmektedir

PDR kılavuzu kurumlara ve kademelere göre faklı ve etkin hazırlanmasını umuyorum. Faydalı olacağına inandığımız çalışmanın sonucunu sabırsızlıkla bekliyorum.

 

[reklam]

Okul PDR Hizmetlerine Yönelik Kılavuz” için bir yorum

  1. kılavuz yerine:

    1-Rehberlik servislerinin ihtiyaçları direk bakanlık tarafından karşılanmalı(Masa,sandalye,pc,yazıcı vb.)
    2-Test anket ve envanterleri değerlendirecek bir yazılım geliştirilmeli (Hala excell tek tek bilgi girişi yapıyoruz 3800 mevcudu olan okullar var siz düşünün)
    2-e okul benzeri sadece rehberlik amaçlı bir otomasyon geliştirmeli
    3-Rehber öğretmenlere daha kaliteli hizmet içi eğitim kursları açılmalı (dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, nefes, hipnoz, drama, zeka oyunları, vb öğrenciye yardım edebilecek eğitimler)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir