ÖSYM Tercih Robotu (2012)

Büyük bir sınav maratonundan sonra sıra üniversite tercih maratonuna geldi. Hangi bölümü ve hangi üniversiteyi nasıl tercih sırasına göre yazacağınızı bilemeyebiliriz. Aslında üniversite tercih listesi hazırlamak çok zor değil. Bunun için neyi daha çok istediğinizi bilmeniz gerekir.  Gerisi istediğiniz bölümün nerelerde olduğunu ve yerleştirme puanlarının ve geçen senenin yerleştirme sıralarının ne olduğunu bilmenize ihtiyaç kalıyor. Bunun içinde değişik sitelerde LYS tercih motorları- YSG tercih motorları hizmet vermektedir. Sitemizi takip eden ziyaretçilerimiz bu üniversite tercih motorlarını biliyorlardır. tercih.tv bunlardan birisidir.

Biz size ayrıca üniversite tercih robotu olarak 2012 ÖSYM Tercih Robotu’nu öneriririz.

2012 YGS ve LYS sonuçlarını aldıktan sonra, tercihlerinizi belirlemenizde size yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu sayfada 2012 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir, vb alanlara göre arama yapabilir ve her bir puan türündeki başarı sıranız ile, girmeyi düşündüğünüz yükseköğretim programlarına geçen yıl yerleşen en küçük puana karşılık gelen başarı sırasını karşılaştırarak girebileceğiniz programları (tercihlerinizi) belirleyebilirsiniz.

[reklam]

ÖSYM YGS ve LYS Tercih Robotu Sayfası İçin TIklayınız

2012-ÖSYS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2012 tarihinde başladı. 3 Ağustos 2012 tarihi saat 17.00’de sona erecektir. Öğrencilerimiz 2012 YGS ve LYS tercihlerini bu zaman diliminde dikkatli ve sağlıklı tercihte bulunmalı için ayrıca okullarındaki ve dershanelerindeki rehber öğretmenlerinden destek alabilirler.

YGS ve LYS tercihleri listesi hazırlama konusunda ayrıca destek almak isterseniz sitemizin forumunu da ziyaret edebilirsiniz. 

Konu Etiketleri: ÖSYM Tercih Robotu, lys tercih robotu, ygs tercih robotu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir