Ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavına girecek öğrencilerin, başvurularını sınavların başlayacağı tarihe kadar yapabilecek

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, sınav başvuru tarihleri ve diğer bazı hususlardaki tereddütler giderildi.

Daha önce söz konusu sınavlara başvuru tarihlerinin 17-21 Ağustos olarak duyurulmuştu. Yaz tatili nedeniyle belirtilen tarihlerde başvuru yapamayan öğrenciler, bu başvurularını sınavların başlayacağı tarihe kadar yapabilecekler.

Bakanlık yetkilileri, illere göre farklılıklar göstermekle birlikte, sınav başlama tarihlerinin hemen hemen tüm milli eğitim müdürlüklerince 1 Eylül olarak belirlendiğine dikkati çekti.

Ortalama ile sınıf geçen öğrenciler, alan seçimi konusunda oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesi bakımından başarısız oldukları ders ya da derslerden istemeleri halinde sınava girebilecek. Bu sınavlar sonucunda başarı durumları değişen 9. sınıf öğrencilerine sınavların bitiminden 10 gün sonrasına kadar alan seçimi imkanı verilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir