Okul pansiyonları ev ortamlarını aratmayacak şekilde düzenlenecek

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü nün gönderdiği ” pansiyon hizmetlerinde kalitenin izlenmesi” konulu  yazıda “okul ortamlarının ev ortamlarını aratmayacak şekilde aile sıcaklığının yaşandığı mekanlar haline getirilmesi amacıyla zeminlerin halı ile kaplanması, yatakhanelerde terlik ile dolaşılmasının sağlanması ve öğrencilerin günün gerektirdiği şartlara uygun eğitim alması, sosyal ve kültürel etkinlikler bakımından ihtiyaçlarına cevap verilebilecek ortam düzenlenmesi öenm arz etmektedir” denilmekte.

Panasiyonlarda kalitenin arttırılması ve standartların yükseltilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar yazıda ayrıca belirtilmiştir.

Yazının tamamı için tıklayınız

Okul pansiyonları ev ortamlarını aratmayacak şekilde düzenlenecek” için 2 yorum

  1. bende kız pansiyonu olan bir okulda çalışıyorum. Benim gündemimde de aynı konu var. Konuyu müdürümla de konuştum. Söylediklerinden anladığım kadarıyla yurtlarda para sıkıntısı kesinlikle yok, yani sadece iş ne yapılması gerektiğinine kalıyor…

  2. pansiyonlu okulda görev yapıyorum,geçenlerde yapmış olduğumuz pansiyon ortamını değerlendirme anket sonucunda en yüksek yüzde aile ortamı oluşturulması ile ilgili idi,kesinlikle güzel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir