Okul Müdürlerine Rotasyon Geliyor

5 Yılı Dolduran Müdürler
Okul Yöneticilerini Rotasyona Tabi Tutacağız

Okul idarelerini güçlendirmeyi amaçladıklarının altını çizen Bakan Çubukçu, okullarda bütçe kullanma açısından daha etkin ve yeterli olmasını amaçladıklarını bildirdi.

Okul yönetiminde uzun dönem çalışan idarecilerin yıpranmasını da göz önünde bulundurarak, 5 ya da 8 yıldan fazla aynı okulda çalışan yöneticilerin rotasyona tabi tutulması için düzenleme yapacaklarını açıklayan Çubukçu, konuyla ilgili çalışmayı da yakın zamanda Başbakanlığa göndereceklerini söyledi.

Okul Müdürlerine Rotasyon Geliyor” için 2 yorum

  1. Bir eğitimci olarak bu durumun çok olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Bence müdürlere rotasyon kararı geç kalınmış bir karar daha önce uygulanmalıydı.

  2. Öncelikle okul müdürlerini dilencilikten kurtarsınlar.Büyük onarımlar hariç-Okul Müdürü bu onarımı da yine uzun mücadeleden sonra kapıyor-okullara yakıt dışında ödenek verilmiyor.Alanında prof.olmuş birini de getirseniz,okulların maddi problemleri çözülmedikten sora hiç bir şey iyiye gitmez.Hatta,okulunu kendi evi gibi gören eski müdürleri değiştirdiğinizde,yerine gelen bırakın eskiyi ayakta tutmayı,bu şartlar devam ettiği sürece mevcudu da yitireceklerdir.Bu sözüme kulak verilmesini istiyorum.Zira bu şartlarda başarının tebdili kıyafetle elde edileceğine inanmak hedefi de,hedefe ulaşmayı da yok eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir