Öğretmenler eylül seminer dönemini istediği yerde geçirebilir mi?

Bu konuya bir açıklık getirilmesi öğretmenlerin planlamasını önemli ölçüde etkileyecektir. Türk Eğitim-Sen bu konuda MEB’e yazı göndermiş olup yazıda, öğretmenlerin yaz tatilini geçirdikleri ya da geçirecekleri yerdeki bir eğitim kurumunda yapabilmelerini talep etmektedir.

Sendikanın resmi sitesinde “Türk Eğitim-Sen olarak; Öğretmenlerin sene başı seminer çalışmaları Kurban Bayramı öncesine denk gelmesi sebebi ile meslekî çalışmalarını yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir eğitim kurumunda yapabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunduk.” denilmektedir.

Seminer döneminin kısa olması ve bir haftanın da yarım olması, birçok öğretmenin git gel yapmak zorunda kalmasını önlemek açısından bu konuda olumlu bir sonucun çıkmasını umuyoruz.Özkan Emiroğlu

1997 yılında Psikolojik Danışman olarak göreve başladım. 2002 yıllarında AktuelPDR (PDR alanında) ile başladığım forum ve blog yazarlığını aynı heyecanla devam ettirmeye çalışıyorum. Meslektaşlarıma bu konuda kendi çapımda destek ve yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Meslektaşlarım bizi; Facebook, {TWİTTER} ve instagram hesaplarından takip edebilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir