“Öğrencinin ihtiyaç analizi” anketi

Yeni eğitim öğretim yılına başlarken uzun zamandır yapmadığım bir çalışmayla başlamak istedim. Bu nedenle öğrenciler için rehberlik servisinden beklenti anketini hazırladım. Elbette sizde bu beklenti anketine yorumlar bölümden katkı yapabilirsiniz.

Bu ankete likert tibi ölçek koyarak beklenti derecelerini anlama çalıştım. Amaçlarımdan biri öğrencilerin rehberlik servisinden beklentilerini tespit ederek yıllık planı hazırlarken fikir vermesidir. Diğer bir amacım öğrenci mezun olduğunda bu ankete göre kendisiyle beklentilerini değerlendirebileceğimiz bir fırsatı oluşturmaktır. Örneğin anketi uygulayan bir öğrenci en çok beklentisi olarak “Öfkemi yönete bilme becerilerimi geliştirmemde yardımcı olsun” ifadesini seçmişse, mezun olmadan önce öğrenciyle bu konuda beklentisini gerçekleştirip gerçekleştirmediği konusunda değerlendirme yapabiliriz. Bu çalışma rehberlik servisinin verimliliği ve performansı ile ilgili bize önemli bir değerlendirme fırsatı verecektir.

 

Öğrenci rehberlik servisi beklenti anketini okuluma ve kendi ihtiyacıma göre düzenledim. Bu şekliyle İnternet sitenizde içindeki kaynak kısmını silmeden yayımlaya bilirsiniz. Okulunuzda ve çalışmalarınızda anketin üstündeki kırmızı renkli kaynak bölümünü silerek kullanabilirsiniz.

Benzer çalışmalar varsa bunu bizimle paylaşabilirsiniz.

Öğrenci ihtiyaç analizi lise düzeyine uygun olarak hazırlandı.

 

  Öğrencinin rehberlik servisinden beklenti anketi (15,7 KiB, 6.234 hits)
Öğrenci rehberlik servisi beklenti anketi.

 

RehberNET PDR Otomasyon Programı için tıklayınız. 

“Öğrencinin ihtiyaç analizi” anketi” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir