Nevzat ÖZER’in yeni kitabı: “Yaşamı ve Kendinizi Sorgulamak”

Sitemizin değerli yazarlarından Nevzat ÖZER’in yeni kitabı: “Yaşamı ve Kendinizi Sorgulamak” çıktı. Çok yakında raflarda görebileceksiniz.

Nevzat ÖZER’in “Dünyanın En Zor Mesleği : Anne ve Babalık” ve “21. Yüzyılda Anne Baba Olmak” isimli iki kitabı daha bulunuyor.

“Yaşamı ve Kendinizi Sorgulamak” kitabından önsöz.

Bir insan olarak acaba yaşamın anlamını, insanı, insanlığımızı, insana ait olanı ne kadar sorgulayabiliyoruz?

Bazı şeylere ne kadar hayret ediyoruz? Yoksa bazı şeyleri oluruna bırakıp bana dokunmayan yılan bin yaşasın mı diyoruz?..
İnsanların tüm çıplaklığıyla her şeyi yeni baştan sorgulaması gerekiyor. Bir insan olarak, bir eğitimci olarak; bir anne, bir baba, bir siyasetçi, bir mühendis, bir işçi, bir işveren olarak yaşam okulunda, yaşam sahnesinde görevim ve sorumluluğum nedir diyebilmeli insan?
Ben neyim?
Nerden geldim?
Nereye gidiyorum?
21. yüzyılda bunları araştırmaya gerçekten çok ihtiyacımız var.
Kendimize ve yaşama ait sorular sorup cevaplar bulmaya çalışmak zorundayız. Yaşamımızın, medya astrologları, büyücüleri, falcıları, cincileri, çokbilmişleri, biliyor gibi görünenleri, yalancıları, düzenbazları, rol kesenleri, art niyetlileri, medyumları ve şarlatanları tarafından yönlendirilmesini, yönetilmesini istemiyorsak bu soruların cevabını
kendimiz bulmalıyız.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir