Minik Öğrenciler Okula 12 Eylül’de Merhaba Diyecek

Ana sınıfı ve ilköğretime yeni başlayacak öğrenciler,12 Eylül’de öğretmen ve arkadaşları ile tanışacak ve okula merhaba diyecek Ana sınıfı ve ilköğretime yeni başlayacak öğrenciler,12 Eylül’de öğretmen ve arkadaşları ile tanışacak ve okula merhaba diyecek. 2011-2012 eğitim öğretim yılı resmi olarak ise 19 Eylül’de başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın minik öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla birkaç yıl önce uygulamaya koyduğu “uyum programı”, 2011-2012 eğitim öğretim yılında 12-16 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Uyum programları ile çocukların okula iyi bir başlangıç yapabilmeleri, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrenme ortamını tanıyarak sevmeleri ayrıca okul kurallarını öğretmen rehberliğinde öğrenmeleri amaçlanıyor.

Uyum programı kapsamında, yaşça kayıt hakkını elde eden ancak bedenen yeterince gelişmemiş olan çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına devam edebileceği veya kayıtlarını bir yıl erteleyebileceği konusunda veliler bilgilendirilecek. Okul öncesi eğitim grupları ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri için gerçekleştirilecek uyum eğitimlerinde, öğrenciler birbirleri ile tanışırken, okul ve sınıf kurallarını öğrenerek, çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek. 

OKULLAR 19 EYLÜL’DE AÇILACAK

2011-2012 eğitim öğretim yılı resmi olarak 19 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayacak. Eğitim-öğretim yılının birinci yarısı için son zil 20 Ocak 2012 Cuma günü çalacak ve öğrenciler tatile çıkacak. Yarıyıl tatili ise 23 Ocak-3 Şubat 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı da 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak, ders yılı ise 8 Haziran 2012 Cuma günü sona erecek. 2012-2013 eğitim-öğretim yılı ise 17 Eylül 2012’de başlayacak.

Uyum Programları

  Okul öncesi eğitim grupları için haftalık uyum programı (33,5 KiB, 6.356 hits)
Okul öncesi eğitim grupları için haftalık uyum programı

  İlköğretime yeni başlayan öğrenciler için haftalık uyum programı (41,0 KiB, 6.586 hits)
İlköğretime yeni başlayan öğrenciler için haftalık uyum programı

Özkan Emiroğlu

1997 yılında Psikolojik Danışman olarak göreve başladım. 2002 yıllarında AktuelPDR (PDR alanında) ile başladığım forum ve blog yazarlığını aynı heyecanla devam ettirmeye çalışıyorum. Meslektaşlarıma bu konuda kendi çapımda destek ve yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Meslektaşlarım bizi;Facebook, {TWİTTER} @ozkanemiroglu ve instagram hesaplarından takip edebilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir