Meslek seçiminde yardımcı yeni bir site

Yaşamımızda en önemli ve zor seçimlerden biridir “meslek seçimi”. Hep derler ya “eş ve iş seçimi yaşamımızın nasıl geçeceğini belirler”. Eğer birini ya da ikisini yanlış seçersen istediğin kaliteli yaşamı da bulamıyorsun. Bu nedenle tercihlerimizi yaparken bilinçli hareket etmeliyiz. İnternet de gezerken meslek seçimi konusunda bir siteye rastladım. “Hangi mesleği seçmeliyim?” konusundaki sorunuza cevap vermeniz için yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Bu sitenin ismi “birmeslek.com”.

Sitenin hakkında bölümünde;
“Birmeslek.com, Y kuşağının kariyer planlamasının, global ve teknolojik gelişmelere entegre olarak değiştiğinin bilincinde olan proaktif bir ekip tarafından Eylül 2012’de kurgulanmış ve proje haline getirilmiştir. Ağustos 2014’te lansmanı yapılan Birmeslek.com, üniversite öğrencilerine, meslek erbaplarına ve iş arayanlara değerlendirdikleri alternatif meslekler hakkında detaylı bilgi sağlayan bir platformdur.

Alanında hatırı sayılır sektörel bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olan profesyoneller tarafından, sektörleri ve meslekleri ile ilgili en çok merak edilenlerin cevaplandırıldığı Birmeslek.com’da, meslekler hakkında olduğu kadar meslekleri icra eden profesyoneller hakkında da fikir sahibi olacağınız şeffaf bir bilgi havuzu sağlanmaktadır. Platformumuzda yer alan mesleklerin sayısı ve çeşitliliği her geçen gün artmakta ve teknolojik gelişmeler ile sektörlere giren yeni meslekler de bu çeşitliliğe itina ile dâhil edilmektedir.

Kaynak ihtiyaçlarınıza paralel olarak, yalnızca video içeriklerle değil metinlerle de desteklenen güncel mesleki bilgileri ve uzman tecrübelerini Birmeslek.com’un güvenilir platformundan edinebilirsiniz.”

diye yazmaktadır.

Umuyoruz öğrencilerimize faydalı içerik sağlar.

[reklam]

Meslek seçiminde yardımcı yeni bir site” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir