Mesai sonrası yorgunluğu atmak için öneriler

Yorgunluğun biçimi de önemli olduğunu düşünüyorum. Zihinsel yorgunluk ile bedensel yorgunluk arasında farklar vardır. Ancak biz bu farkı ayırmadan önerilerde bulunmak istiyoruz. Siz durumunuza uygun olanı isterseniz alır ve uygulayabilirsiniz.

Mesai sonrası yorgunluğu atmak için yapılabilecekler nelerdir?

1- Öncelikle yorgunluğunuz her zaman oluyor ve mesai ile alakalı değilse yorgunluğunuz mesai ile ilgili olmadığı için bunu anlamaya ve çözmeye çalışınız. İşinizi mi sevmiyorsunuz? Yorgun mu kalkıyorsunuz? Çok çay ve kafein tüketerek mi yatıyorsunuz? Yeteri kadar uykunuzu alamıyor musunuz? Psikolojik ya da bedensel bir rahatsızlığınız mı var? Öncelikle bunları araştırıp, sebebini bulmalısınız. Yok eğer yorgunluğunuz mesai ile ilgili ise bundan sonraki maddelere geçebilirsiniz.

2- Bir arkadaşınızla ya da arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. Günün stresini yorgunluğunu bir çay bahçesinde ya da kafede birlikte sohbet ederek atabilirsiniz. (Bu eşiniz de olabilir)

3- Tek başınıza sakin bir ortamda yürüyüş yapabilirsiniz. (daha çok zihinsel yorgunluğu olanlar için iyi olabilir)

4- Eve giderek ılık bir banyo yaparak rahatlayabilirsiniz.

5- Vücudunuzu susuz bırakmayın. Susuzluk yorgunluk yapabilir.

6- Zihinsel olarak yorgunsanız daha çok hareketli etkinlikleri tercih etmeniz yararlı olacaktır. Hafif bir spor yapmak, bisiklete binmek vs. Eğer bedensel olarak yorgunsanız dinlenerek, sakin etkinlikler faydalı olabilir. Sakin bir yerde dinlenmek, doğaya karşı oturmak vs.

Kaynak: https://www.aktuelpdr.netBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir