Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna Öğrenci Alımı

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı için aşağıda belirtilen bölümlere Önkayıt-Özel Yetenek Sınavıyla öğrenci alınacaktır. 

FAKÜLTE/BÖLÜM KONTENJAN
   
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU Bayan Erkek Toplam
   Antrenörlük Eğitimi 40 60 100
   Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 16 24 40
   Spor Yönetimi 30 30 60

 

Başvuru şartları

 (1)Spor alan /kol/ bölümlerinden ve diğer alan /kol/ bölümlerden başvuracak adayların, YGS puan türlerinin en az birinden 215,000 veya daha fazla YGS puanına sahip olmaları şartı aranır.

(2)Bu Yönergenin 6 ncı maddesinde belirtilen spor dallarında milli olan sporcuların milli sporcu olduklarını gösteren ilgili kurumca verilen belgelerinin aslı ya da noter tasdikli suretini teslim etmeleri ve YGS sınav sonuçlarına göre herhangi bir sınav türünden en az 180,000 puan almış olmaları halinde önkayıt yaptırır, milli oldukları spor dalından sınava girer ve milli oldukları spor dalının kontenjanı içinde değerlendirilirler.

(3)Adaylar, Yüksekokulda eğitimi verilen üç bölümden en çok ikisine, tercih sırasını belirtmek koşuluyla başvurur.

(4)Birden fazla bölüme başvuran adaylar, birden fazla bölümü kazandıkları takdirde kesin kayıt için hangi bölümü tercih edeceklerine dair tercih sıralarını önkayıt sırasında belirtmek zorundadır.

(5)Önkayıttan sonra hiçbir şekilde bölüm ya da spor dalı değişikliği yapılmaz.

(6)Adaylar, Yükseköğretim Kurulunun 8/12/1999/2320-29991 günlü yazılarında belirtilen; ?Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programı dışındaki Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği bölümü öğrencilerine öğretmenlik meslek bilgisi dersleri verilmeyecektir. Bu dersleri program dışı alsalar dahi, öğretmen olmaları mümkün olmayacaktır? koşulunu önceden kabul eder.

(7)İlgili mevzuat ve bu Yönerge ile belirtilen koşulları taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılır. Koşulları taşımadığı halde sınavlara katılan veya kayıt yaptıran adayların sınav sonuçları ve kayıtları iptal edilir. Gerekli koşulları taşımadıkları sonradan anlaşılanlar ile bu koşulları daha sonra kaybedenlerin kayıtları silinir.

(8)Başvuru sırasında öğrencilerden ücret talep edilmeyecektir.

(9)Yabancı Uyruklu adaylar ayrıntılı bilgi için üniversitemiz web sayfasındaki yabancı uyruklu öğrenci alımı ilanına bakabilirler.

(10)Aşağıda belirtilen başvuru yeri ve tarihleri yabancı uyruklu adaylar içinde geçerlidir.

Ayrıntılar için tıklayınız

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna Öğrenci Alımı” için 3 yorum

  1. ben beden eğitimine girmek istiyorum fakat sınav girişi nasıl olacak vs. bi fikrim yok 2014 wep sitelerden baktım bulamadım.

  2. ben bu sene sınava gireceğim sözel öğrencisiyim beden öğretmenliği okumak istiyorum ancak çok fazla yeteneğim yok. diyelim ki ygs puanım 300 ben tercih yaptım ve bölümü kazandım yetenek sınavı ne zaman olacak ve o sınavı geçemezsem ne olacak okulu okuyamayacak mıyım hakkım yanacak mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir