KPSS 2012 Soru ve Cevapları

2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans: Sınavın Uygulanması, Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının yayımlanması

2012-KPSS Lisans, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da 4 oturumda tamamlanmıştır. ÖSYM’nin kamuoyuna duyurduğu tüm sınav güvenliğini artırıcı tedbirler bu sınavda da uygulanmış ve sınav sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Sınavın sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ÖSYM çalışanlarına, sınav görevlilerimize, emniyet güçlerimize ve sınava katılan adaylara teşekkür ederiz.

Bazı medya kuruluşlarında sınav güvenliğine ve ÖSYM’nin kurumsal imajına zarar vermeye yönelik olarak yer almış olan iddialar tamamıyla asılsız olup, bu tür bilgilere adayların ve kamuoyunun itibaretmemeleri önemle duyurulur.

2012-KPSS Lisans sınavının temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012-KPSS LİSANS

SORU KİTAPÇIKLARI VE YANITLARI

SINAV TARİHİ: 7-8 Temmuz 2012
Cumartesi Sabah Oturumu
Genel Yetenek-Genel Kültür Testi ve Cevap Anahtarı
Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı (İngilizce)
Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı (Fransızca)
Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı (Almanca)
Cumartesi Öğleden Sonra Oturumu
Eğitim Bilimleri Testi ve Cevap Anahtarı
Pazar Sabah Oturumu
Hukuk-İktisat-İşletme-Maliye-Muhasebe Testi ve Cevap Anahtarı
Pazar Öğleden Sonra Oturumu
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri-Ekonometri-İstatistik-Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler Testi ve Cevap Anahtarı

 

Geçen yıl 2011 KPSS Sınavının Soru ve cevapları sınavdan hemen sonra yayınlanmış (KPSS 2011 Soru-Cevapları) . Bu yıl da beklentimiz aynı yönde. Biran önce sorular ve cevaplar açıklanmasını umut ediyoruz.

Şuanda değişik forum sitelerinde hatırlandığı kadarıyla yazılmaya çalışılıyor. Ancak ne kadar yazılsada orjinal soruları görmek gibi olmuyor.

ÖSYM sitesinde 2012 KPSS soruları yayınlandığında bizden “KPSS 2012 Soru ve Cevapları” na ulaşabileceksiniz.

KPSS 2012 SINAV SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK
Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine  gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir