Kendimi Aşıyorum Projesi

Hiç kimse kendisinin iyiliği için olsa da, bir başkası ile kıyaslanmak istemez. Ama ne yazık ki, özellikle öğrencilerimiz sürekli bu mukayese ile karşı karşıya kalmaktalar. Önemli olan birinciye göre nerede olduğumuz değil, düne göre nerede bulunduğumuzdur.
Yürümeye yeni başlayan bir bebek ayakları üzerinde durmaya çalışırken düşer. Tekrar tekrar bu denemeler devam eder, ta ki düşmeden yürüyene kadar. Peki, ilk düşmeden sonra vazgeçseydik ne olurdu? Sanırım şimdi hiç birimiz yürüyemiyor olurduk.
O zaman önemli olan düşüp düşmemek değil, ayağa kalkıp kalkmamaktır.
 
“Kendimi Aşıyorum” Projesi Nedir?
Her deneme sınavı sonucunda Psikolojik Danışma ve Rehberlik servisi olarak öğrencilerimizin sonuçlarını bir önceki deneme sınavına göre yine kendi sonucu ile karşılaştırıp, hangi noktalarda artış sağladığını tespit ediyoruz. Sınıfında en yüksek artışı sağlayıp kendini aşan öğrencimizi bu çabasından dolayı, Kendimi Aşıyorum Projesi kapsamında ödüllendiriyoruz.
Siz değerli anne babaların da ne kadar çok çaba harcadığınızı biliyoruz. Bu amaçla da sizleri, çocuğunuz her Kendini Aştığında yazılı olarak bilgilendiriyoruz.

Amaç Nedir?
Amacımız; öğrencilerimize, var olan potansiyellerini kullanmaları halinde başarılı olabileceklerini göstermek ve hedeflerine ulaşmalarında onlara destek olmaktır.
Sürekli kendisi ile yarış halinde olması ve en büyük rakibinin yine kendisi olduğunu fark etmesini sağlayarak Kendini Aşmasını sağlamaktır.

Forumda ayrıca bu konu için pano açılmıştır.

Ek Dosylar

  Proje Tanıtımı, veliye mektup, Teşekkür Belgesi (69,1 KiB, 3.059 hits)
Kendimi aşıyorum projesinin dökümanları

Sedat DURMUŞ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Kendimi Aşıyorum Projesi” için 11 yorum

 1. hocam çok güzel düşünülmüş bir proje. ben de kendi okulumda uyguluyordum ancak veliye mektup gönderme ve bunu proje halne getirmeyi düşünmemiştim. Böyle faydalı bir projeyi bizlere kazandırdığınız çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar

 2. merhaba hocam proje ile ilgili ekleri dökümanları yollarsanız sevinirim…Şimdiden teşekkür edeim

 3. BEN BUNU ÖZEL OKULDA ÇALIŞIRKEN DENEMİŞTİM. HER AY DENEME SINAVI YAPIYORDUK HER SINIFIN EN İYİ BEŞ ÖĞRENCİSİNİN VELİLERİNİ TELEFONLA ARAYIP ÇOCUĞUNUN BAŞARISI İÇİN TEBRİK EDİYORDUK. BİR ÖNCEKİ SINAVLARINA GÖRE DE DÜŞÜP ÇIKTIĞI KONUSUNDA VELİYİ BİLGİLENDİRİYORDUK.
  VELİLER BUNDAN ÇOK MUTLUYDU.

 4. çok gerekli bir proje tebrikler öğretmenim.tüm belgeleri açtım ama winrar yüklü omasına rağmen teşekkür belgesini açamadım farklı bir formatta teşekkür belgesini mail atarsanız çok mutlu olurum herkese iyi çalışmalar:)

 5. hocam gerçekten güzel bir proje,
  bende projeyi okulumda uygulamak, gelişimine katkıda bulunmak isterim.
  çalışmanızı paylaştığınız için teşekkür ederim.

 6. @ece

  @admin
  Sayın Ece arkadaşım.
  ekleri isterseniz mail yoluyla gönderebilirim.
  office 2007 kullanıyorum ben. belki sizde office eski sürümü vardır bilemiyorum. Ayrıca Teşekkür Belgesini de office Publisher programında hazırladım belki sizde yüklü değildir.

 7. ece :

  merhaba; bende okulumda buna benzer bir proje yürütüyordum ama sizin dökümanlarınızdanda yararlanmak isterim. ama eklerinizi açamıyorum????

  Winrar bilgisayarınızda yüklü olması lazım

 8. merhabalar projenizi çok beğendim ben Kars’ta MEB ‘de çalışıyorum projeti uyarlamak istiyorum okulumuza ama ödül olarak bizim daha simgesel bir şey vermemiz gerekecek önerilerinizi bekliyorum teşekkürler..

 9. merhaba; bende okulumda buna benzer bir proje yürütüyordum ama sizin dökümanlarınızdanda yararlanmak isterim. ama eklerinizi açamıyorum????

 10. @aynur
  Hocam iyi günler. Ekte aslında projeyle ilgili bütün dosyaları gönderdim.
  Sizin özellikle merak ettiğiniz konu neyse bana iletirseniz size daha detaylı bilgi verebilirim.
  Aslında projenin öz şu: okulumuzda yaptığımız deneme sınavlarından sonra her sınıf düzeyinde, sınıfında bir önceki sınava göre en fazla puan artışı gösteren öğrenci ya da öğrencileri ödüllendiriyoruz.
  Ayrıca biz bir özel okuluz. Öğrencilerimiz serbest kıyafetle okula gelmekten çok hoşlanıyorlar. Ödül olarak onlara 1 gün serbest kıyafetle gelme izni veriyoruz.

 11. Kendimi aşıyorum projesi ile ilgili daha geniş bilgi gönderirseniz memnun olurum.Katkıda bulunmak isterim.16 yıllık sın.öğretmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir