İşte geleceğin meslekleri? (Sosyal medya uzmalığı)-2013

Zaman değiştikçe mesleklerin önemi de değişiyor. Sadece önemi değil meslekler de değişiyor. Bundan 10 yıl önce adını hiç duymadığımız yeni meslekler ortaya çıkıyor. Yüzlerce yıl önce onlarca ifade edilen meslek sayısı şua binlerle ifade ediliyor. Ancak bu kadar mesleğin ortaya çıkması yapılacak seçimide güçleştirmektedir. Bu nedenle insanlar geleceğin mesleklerini merak eder oldular.

İşte zaman gazetesinin haberine göre iş tanımlarının arasına sosyal medya uzmanlığı olarak giren alan da hızla yükselecek meslekler arasında. Haberin devamında sosyal medya uzmalığı konuşunda şunlar yazmaktadır; “Müşteri ile aktif iletişimi sürdürmek isteyen işverenlerin bu yöndeki talebi her geçen gün artıyor. Bunun yanı sıra İşKur gibi kamu kurumları, uzun süreli sosyal medya uzmanlığı kursu vermeye başladı.

Bu alanda iki yıldır eğitim veren Dijital Akademi Genel Müdürü Volkan İnanç, eğitim taleplerinin ve sosyal medya uzmanı arayışının son dönemlerde adeta patladığını ifade etti. Söz konusu taleplerin önümüzdeki yıllarda da katlanarak artmasını beklediklerini söyleyen İnanç, ?Sosyal medya uzmanlarının maaşları 2.500 ile 7.500 TL arasında değişiyor. Ortalama bir aylık eğitimden sonra sosyal medya uzmanlığında sertifika sahibi olunabiliyor.? bilgisini verdi. “

[reklam]

İşte geleceğin meslekleri? (Sosyal medya uzmalığı)-2013” için 2 yorum

  1. dijital akademi çok güzel fikirlere sahip ve sosyal medyanın önemini biliyor anacka görüyoruz ki uygulamada pek zayıf.
    bir merek adip sitelerine bakayım dedim ama sürekli hata veriyor.
    internette haber sitelerine verilmiş vaatlerden başka birşey bulamadım.
    varsa bulan arkadaşlar veya somut bir projeleri eğitimleri varsa bilgi verirseniz iyi olur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir