“İnsparkus” Ücretsiz Meslek Seçim Sistemi Hizmeti veriyor

İnsparkus kariyer planlama konusunda online hizmet veren bir kuruluştur. Meslek seçimi ve koçluk alanlarında da hizmet vermektedir. Yeni keşfettiğim site aynı zamanda Meslek Seçim Sistemi kurmuşlar. İnsparkus yeni kurulan site olmakla birlikte deneyimi uzun yıllara dayanıyor. Binlerce mesleğin içinde seçimin zorlaştığı bu dönemde bu tür hizmetler öğrencilere ilaç gibi geldiğini düşünüyorum. Her ne kadar okullarda rehberlik servislerinde meslek seçiminde yardımcı olunmaya çalışılsa da öğrencilerin kalabalıklığı kaliteli hizmet vermeyi zorlaştırıyor.

Ancak unutmamak gerekir ki meslek seçimi bir uygulama sonucunda hemen gerçekleşecek bir durum değildir. Bu nedenle bu sistemi veya diğer meslek seçim çalışmalarında öğrenciler kendilerini aktif olarak sürece katmalıdır. Öğrencinin kendisi için ayıracağı bu zaman dilimi ileride mutlu olacağı mesleği seçmesine yardımcı olacaktır.

insparkus Meslek Seçim Sistemi nedir?

Kendi sitelerinde “bilimsel altyapısı ve alanında uzman koçlarıyla, yeteneklerin ve becerilerini keşfetmeni sağlar. Böylece hayatta ne yapmak istediğini belirler, sınav sonrası tercihlerini buna göre yaparsın. İnsparkus ile hayallerindeki meslek için gerekli eğitimi belirleyebilir, kariyer yolculuğuna emin adımlarla başlarsın.” şeklinde konu özetlenyor.

[reklam]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir