Hem anne hem kaynana olunca

Birazdan okuyacağınız İnternet’te rastladığım bir kaynana hikayesidir. Ilginç ve ibretli bir mesajı olduğu için yazıyı paylaşmak istedim. İnsanın olaylara bakışını çok güzel özetleyen bir yazı. Bu yazıyı okuyanlar yorumunu merakla bekliyoruz.

Anne ve Kayınvalide farkı

Yaşını başını almış iki eski arkadaş hanımefendi yolda karşılaşmışlar.Hal hatır sormuşlar.Sıra çocuklarına gelmiş.”Senin oğlan nasıl,evlendi mi?” diye sormuş biri,

“Evlendi” demiş öteki, “evlendi ama ah,sorma,öyle bir gelin çıktı ki,felâket!… Sabahtan akşama çalışıyor,evde doğru dürüst yemek pişmiyor,yorgun olduğu zaman oğluma yemek pişirttiriyor.Bazen sabah kahvaltıs…ını bile oğlum hazırlıyor.

Ne dikiş var, ne ütü. Bir kadın bulmuş, bütün işi ona yaptırtıyor. Evde prensesler gibi oturuyor, oğlum için özel hiçbir şey yapmıyor, çok üzgünüm, çok….”

“Vah vah” demiş arkadaşı, “peki kızın nasıl, o da evlendi mi?…”

“O da evlendi” demiş arkadaşı, “ama o çok mutlu, öyle iyi bir damadım var ki, kızımın elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor.

Kızım çalıştığı için çok yoruluyor, çoğu akşam, yemekleri beraber pişiriyorlar, hatta bazen damadım hazırlıyor. İnanır mısın öyle iyi bir çocuk ki tatil günlerinde kahvaltısını kızımın yatağına götürüyor.

Bir kadın bulmuşlar, evin bütün işlerini o yapıyor, kızım evde hiç yorulmuyor, prensesler gibi oturuyor, kocası da ondan iş beklemiyor, çok memnunum, Çooookkkk”

Bu işte sizce de bir terslik yok mu?

[reklam]

Hem anne hem kaynana olunca” için 8 yorum

  1. okuduğumda hiç yabancı gelmedi çünkü aynısı benim kayın valde hatta gül meye başladım

  2. Ah bu Kaynanalar… Düşünmeden edemiyorum, benim de 1 oglum var, ileride acaba ben de gelinime kaynanalık yapar mıyım? Düşüncesi bile kötü. Allah böylelerini islah etsin.

  3. Bence de kayinvalidelik yapmıyorum demesinler yapıyorlar kesinlikle kendi kızı yapınca ses yok gelin yapınca çok görülür birde kayın valideler kendi kızlarına bazen dur diye bilmeli bide laf sokmalari yok mu ahh ahh ben gibide ses çıkartamiyorsanız kötü ezildikce eziliyor hala da yaranamiyorsunuz.

  4. Bana göre ilk adım kayınvalideden gelmeli.O eğer gelinini kızı gibi görürse gelinide onu annesi gibi görür.Yok eğer sadece gilini olarak görürse gelinde onu sadece kayna olarak görür….

  5. Sira kendi cocuklarina gelince toz kondurmazlar gelinlere cok görürler çünkü ne yapsa goze batar tüm kaynanalar oyle hic bi kaynana iyiyim demesin

  6. Merhabalar,
    İnsanın menfaati ön plana çıkınca bakış açıları öyküde ki örnek gibi nasıl da değişebiliyor maalesef… Kendi çocuğuna gelince prenses olan, gelin olunca tembel sayılabiliyor. Kısacası biz insanlar daha çok enmpati kurmalıyız ki karı tarafı da anlayabilelim.

  7. Her ikisi de ayni cunku kiziniin kaynanasi da anne sinin durumu ggibi ah su kaynanalarr…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir