Genel Müdür: “Rehber Öğretmenlere” yönelik yazılara itibar etmediklerini…”

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Filiz Bilge,  Genel Başkan Yardımcısı Psikolojik Danışman Hakkı Eken, Genel Sekreter Psikolojik Danışman Ali Erdoğan ve Genel Eğitim Sekreteri Uzman Psikolojik Danışman Ülkü Yüksel; 16 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 14:30’da Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Yurdagül Aydoğan?ı makamında ziyaret etmişlerdir.

Ziyarette; Genel Müdür Sayın Yurdagül Aydoğan ve Prof. Dr. Filiz Bilge birbirlerine yeni görevlerinde başarılar dilemişlerdir. İyi dileklerin ardından Prof. Dr. Filiz Bilge; Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Yönetmelik taslağı, “Rehber Öğretmen”, “Rehberlik” alan adı değişikliği gibi konularda; Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin görüşlerini Genel Müdür Sayın Yurdagül Aydoğan’a iletmişlerdir.

Prof. Dr. Filiz Bilge; Psikolojik Danışma ve Rehberlik Alanı ile ilgili son zamanlarda yaşanan gelişmelerin (Alan adı değişikliği, Yönetmelik taslağı vb.); alanımızın tüm kesimlerini (Çalışanlar, Akademisyenler ve Öğrenciler) endişelendirdiğini ve rahatsız ettiğini belirtmişlerdir.

Sayın Genel Müdür, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Alan adının değiştirilmesi ile Rehber Öğretmenlerin özlük haklarında hiçbir değişiklik olmayacağını, bununla Alan dışı atamaların önünün de kesileceğini ifade etmişlerdir. Yönetmenlik taslağı ile ilgili olarak, çeşitli kesimlerden aldıkları görüş ve önerilerin değerlendirilmesi sürecinin devam ettiğini, bu sürecin uzman elemanlarla çok dikkatli bir şekilde sürdürülmesine gayret ettiklerini, ihtiyaç duyduklarında hem akademisyen hem de Dernek Genel Başkanı kimliği ile Prof. Dr. Filiz Bilge’nin ve Derneğin desteğine başvurmaktan memnuniyet duyacaklarını belirtmişlerdir. Son zamanlarda sosyal medya üzerinden yayılan “Rehber Öğretmenlere” yönelik yazılara itibar etmediklerini, bunları çirkin ve dikkate değer bulmadıklarını, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ile işbirliği içinde çalışmaktan her zaman memnuniyet duyacaklarını eklemişlerdir.

turkpdr

Görüşme karşılıklı iyi niyet ilişkileri çerçevesinde sona ermiştir.

Üyelerimize ve meslektaşlarımıza duyurulur.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği

Yönetim Kurulu

 

[reklam]

Genel Müdür: “Rehber Öğretmenlere” yönelik yazılara itibar etmediklerini…”” için 2 yorum

  1. rehber öğretmenler daha öncesinde eğzersiz faalitetleri yapıp ücret alabiliyordu halbuki çocuğu en iyi anlayıp dinleyebilen öz güven aşıladıyıp cesaretlendirdiğimiz bir alandı hafta sonları kendi isteğimizle izcilik satraç ve spor dallarında egzersiz yapıp ücret alabilirken şimdi bizi koruma adına rehberlik genel müdürlüğünden illere bir yazı gönderildi rehber öğretmen egzersiz faaliyeti yapıp ücret alamaz diye bizi bu güzel faaliyetlerden men ettiler lütfen buna bir çözüm bulun .elimizde MEB den aldığımız belgeler var bunlar 20 yıdır geçiyordu şimdi ne olduda geçmiyor.

  2. çok şükür diyorum. Psikolojik danışman ve rehber öğretmenler olarak epeyce kaygı yaşamıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir