Disleksi Konulu Güzel Bir Film: “Taare Zameen Par – Yerdeki Yıldızlar”

Öğretmenlerin ve psikolojik danışmanların izlemesi gereken güzel bir film.Seyrederken duygulara hitap eden aynı zamanda eğitici yönüyle dikkat çekmektedir. Henüz 8 yaşında olan küçük bir çocuk hem ailesi hem de okul çevresinde farklı bir biçimde tanınmaktadır. Kelimeleri söylerken zorlanan ve öğrenme güçlüğü çeken çocuk, Disleksi denilen genetik bir bozukluk yaşamaktadır. Ancak bunun derinliklerine şimdiye kadar kimse inmemiş ve küçük çocuğu problemli gözlerle izleyenlere karşı, onun resim öğretmeni olan Ram (Aamir Khan) farklı şekilde yaklaşır. İç dünyasına kadar inecek ve kimsenin anlayamadığı gerçeklere ulaşacaktır.

IMDB’den 8.3 gibi muazzam bir oylama alan ve kendi türü içinde de bu sıfatı hak eden bir yapım Yerdeki Yıldızlar filmi.. Aamir Khan bu filmde hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapıyor ve müziklerine de bizzat katkıda bulunuyor. 2saat 45 dakikalık oldukça uzun bir sürenin ardından, geride çok şey bırakan ve herkesin izlemesi gereken filmi, kaliteden ödün vermeyen Türkiye’deki tek adresiniz olarak sizlere sunuyoruz. Film için yorumlarınızı bekleriz, iyi seyirler.

İzlemek için tıklayınız

 

[reklam]

 

Disleksi Konulu Güzel Bir Film: “Taare Zameen Par – Yerdeki Yıldızlar”” için 3 yorum

  1. 2 defa izledim. ve her defasında ağladım. Çünkü benim de Disleksi bir öğrencim var. hemen hemen aynı sıkıntılar yaşıyor. Resme ve araştırmaya çok meraklı.

  2. Bana göre mükemmel bir film, bazı yerlerde hıçkıra hıçkıra ağlayasım bile geldi, ne kadar uzunmuş diye düşünmeyin zamanınız varsa izlemeye değer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir