Deniz Harp Okulu Başvuru Koşulları ve Sınav Bilgileri

1.   Deniz Harp Okuluna 2012 yılında erkek ve bayan öğrenciler alınacaktır. Deniz Harp Okuluna başvuru koşullarını taşıyan ve Deniz Kuvvetlerimizin seçkin  Deniz Subayları arasında yerini almak isteyen öğrencilerin  02 NİSAN-25 MAYIS 2012 tarihleri arasında internet sitemizdeki (www.dho.edu.tr) ön kayıt programını kullanarak ön kayıt başvurusu yapmaları gerekmektedir.

2.   İNTERNET ÜZERİNDEN ön kayıt başvurusu yapmayanlar ikinci seçim aşamaları sınavına (ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik ve görüşme) çağrılmayacaklardır. Şahsen ve posta yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir.

3.   Başvuruda bulunan adaylar 2012 Yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavından(YGS) YGS-1 ve YGS-2 puan türlerinde aldıkları puanlardan, yüksek olanı esas alınarak sıralanacak, ihtiyaç duyulan aday sayısına bağlı olarak “İkinci Seçim Aşamaları Çağrı Taban Puanı” belirlenecektir.

4.   Belirlenecek taban puandan daha yüksek puan alan adaylar ikinci seçim aşamaları sınavına (ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik ve görüşme) çağrılacaktır. İkinci seçim aşamaları sınavına çağrılan adaylar Haziran (2012) ayı içerisinde internet sitemizde ilan edilecek, ayrıca posta yolu ile bir çağrı yapılmayacak, belge gönderilmeyecektir. (Adaylar İhtiyaç duydukları bilgi ve belgeleri internet sitemizden  temin edebileceklerdir)

5.   Çağrı yapılan adaylardan başvuru koşullarına uymayanlar, belgeleri eksik veya hatalı olanlar ya da ön kayıtta hatalı, yanlış ve eksik bilgi verdikleri tespit edilenler ikinci seçim aşamaları sınavına alınmayacaklardır.

6.   Deniz Harp Okulu Komutanlığında icra edilecek olan ikinci seçim aşamalarında başarılı olan adayların, bedeni yeterlilik testleri ve görüşme aşamasında aldıkları puanlar ile 2012 yılı Lisans Yerleştirme Sınavının (LYS) MF-1 ve MF-4 puan türlerinde alacakları puanın yüksek olanı dikkate alınarak “aday performans puanları” tespit edilecektir.

7.   İkinci seçim aşamalarında başarılı olan adaylar “aday performans puanlarına” göre sıralanacak, kontenjana girerek  sevk edilecekleri askeri hastaneden “Askeri Öğrenci Olur” raporu alan adayların  kesin kayıt işlemleri yapılacaktır. İkinci seçim aşama sonuçları,  Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçlarının açıklanmasına müteakip internet sitemizde ilan edilecek,  ayrıca posta yolu ile bir duyuru yapılmayacak, belge gönderilmeyecektir.

8.   ÖSYS aday bilgi formunda “Askeri Okullara Girme İsteği” kutucuğu bulunmaktadır. Bu kutucuk tamamen istatistiksel bilgi edinme amaçlıdır. Bu kutucuğu işaretlemek ya da işaretlememek Deniz Harp Okuluna başvuruyu etkilememektedir.

 

Yukarıda belirtilen faaliyetlerle ilgili tüm duyuru ve açıklamalar zamanı geldikçe internet sitemizde (www.dho.edu.tr ) yayınlanacaktır. Lütfen internet sitemizden bu duyuru ve açıklamaları takip ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir