Çocuğunuzun İlk 6 Yılı

Bu kitabı çocuğum doğduğunda yol haritası olarak aldım. Çocuğumun büyüme aşamasında aklıma takılan soruların bir kısmında bana faydası dokunan kitabı sizlere de paylaşmak istedim. Çocuğun doğumundan altı yaşına kadar sosyal, psikolojik, zihinsel, dil gibi gelişimlerini ele alıyor.

İlk altı yıl çocuğun gelişimi açısından çok önemli bir dönemdir. Tolstoy’un şu sözü ilk yılların ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. “Beş yaşındaki çocukla benim aramdaki uzaklık bir adımdır, fakat yeni doğmuş bebekle beş yaşındaki çocuk arasındaki uzaklık korkunçtur. Tolstoy”

“Çocuğunuzun İlk 6 Yılı” kitabının yazarı Haluk Yavuzer (Remzi Kitabevi).

Kitabı İnternet satış sitelerinde ve kitapçılarda bulabilirsiniz.

ilk-6-yil-yavuzer

Kitabın arka kapağında;
Araştırmalar, çocukluk yıllarında kazanılan davranışların yetişkinlikte, bireyin kişilik yapısını , tavırlarını inaçlarını, değer yargılarını büyük ölçüde biçimlendirdiğini ortaya koymaktadır. Bu nedenle, bebeğin,0 yıllardan başlayarak ön koşulsuz kabul ve saygı görmeye, paylaşmayı öğrenmeye ve bilgiyi özümsemeye gereksinimi vardır.İşte bu kitap, erken gelişim yıllarının önemini nedeniyle, hem bu dönemdeki gelişim özelliklerini, hem de olması gereken uyarıcı ve sevecen yakın çevre koşullarını ana-babalara anlatmayı amaçlamaktadır.

[reklam]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir