Bireysel Gelişim Raporu

Bireysel gelişim raporu: Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin tüm gelişim alanlarındaki özellikleri ile akademik disiplin alanlarındaki yeterliliklerine ilişkin değerlendirme sonucunu gösteren raporudur.

Bireysel Gelişim Raporu İle İlgli Açıklamalar
1. Her tür ve kademedeki okullara devam eden ve devam ettiği okulda özel eğitim tedbiri kararı alınmış olan öğrenciler için Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca BEP Geliştirme Birimi tarafından Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) hazırlanması zorunludur.

2. Öğrencinin bireysel gelişiminin takibinde, Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu’nca yeniden incelenmesi talep edildiğinde ya da öğrenci bir özel eğitim kurumundan destek alıyorsa ve öğrenci velisinin rapor süresi sonunda yeniden RAM’da eğitsel değerlendirme talep etmesi durumunda Bireysel Gelişim Raporu’nun doldurularak RAM’a gönderilmesi gerekmektedir.

3. Bireysel Gelişim Raporunda bulunan becerilere yönelik istenen bilgiler doldurulurken öğrencinin BEP’i dikkate alınmalı, yetersizliği ile ilgili olmayan bölümler ise boş bırakılmalıdır. (Örneğin, özbakım becerileri ile ilgili yetersizliği yoksa bu bölüm boş bırakılmalıdır.)

4. Bu rapor okulun resmi yazısı ile ve kapalı zarf içerisinde RAM’a gönderilmelidir.

5. Bireysel Gelişim Raporu’nun sınıf öğretmeni/sınıf rehber öğretmeni tarafından, BEP Geliştirme Birimi ve derse giren öğretmenlerden gerekli bilgileri alınarak doldurulması gerekmektedir

 

  Bireysel gelişim raporu (60,0 KiB, 27.907 hits)
Bireysel gelişim raporu örneği

  Bireysel gelişim raporu (PDF) (240,4 KiB, 14.283 hits)
Bireysel gelişim raporu örneği (PDF)

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir