Allah (c.c.) Sevdiği Kulu Nasıl Korur? (Hayatınızdaki Mucizeler)

Sevgili Dost:

Sen de benim gibi günahkarsın. Üzülüyorsun. Şeytanın oyuncağı olduğunu düşünüp , korkuyorsun. İçinde zerre imanın varsa korkma. Yüce Yaratıcı seni kendine yaklaştırmak için imtihan edecek. Belki biraz acı çekeceksin, belki biraz canın yanacak. Korkma. Başına gelenleri   Allah’ın  azabı sanma. Babanın evladına attığı tokatta azap olabilir mi? Doğruyu bulsun diyedir kalkan el. Sonunda Kul Allah?a tövbe edip de doğruyu bulunca Yüce Yaratıcı; çölde devesini kaybeden, umudu tükenen bir adamın devesini tekrar bulmasından daha çok sevinç duyar.

İnsan günahkâr bir varlıktır. İşlediği günahlar neticesinde Yüce Allah’ın kendisine küstüğünü kızdığını düşünür ve bu düşünce ile Yaratıcının kendisine merhamet etmesi için bir neden olmadığı kanaatine varır. “Dünya kadar insan ibadet ederken, benim işlediğim günahlardan sakınan insanlar varken Yaratıcı, neden bana merhamet etsin ki?”

Oysa Yüce Yaratıcı, günah işleyeceğini bilerek insanoğlunu dünyaya göndermiştir. İnsan işlediği günahlara rağmen Yüce Yaratıcının koruması altındadır. Maalesef bunu çoğu zaman insan fark etmez.

Bir Kadın Peygamber efendimize “Allah (cc)ın kullarına merhameti bir ananın yavrusuna olan merhametinden daha çok değil mi?”  Deyince Efendimiz (sav):  “Hiç şüphen olmasın öyledir.” Demiştir. Bir anne yavrusunu nasıl ateşe atmak istemezse Allah da kullarını cehennem ateşine atmak istemez. Başa gelen Musibetler işte bu nedenledir.

Dünyada tesadüf diye bir şey yoktur. Yaşadığın her olayın bir hikmeti vardır. Maalesef insanoğlu bunu fark edemez Hayatında gerçekleşen onlarca mucizeyi farkedemez.

“Dağcı zirveye çıkacağı dağın eteğine geldiğinde ekibin kendisini beklemeden zirveye tırmandığını fak etti. İçinde derin bir kızgınlık duygusu belirdi. Ve onların peşinden gitmekten vazgeçti.  Onların çığ altında kalacaklarını bilmiyordu.”

Soru:

Dağcıyı geciktiren neden nedir! Dağcının gönlüne  kızgınlık duygusunu kim neden vermiştir. Kim onların peşinden gitmemesine engel olmuştur? Ayetler ve Hadislerin ışığında mutlaka okunması gereken mükemmel bir kitap.

“ALLAH SEVDİĞİ KULU NASIL KORUR”. Kadir AKEL, Kitabı çıktı…

Satış rekorlarına giden kitaba ulaşmak için: Google’da “KİTAPYURDU ALLAH SEVDİĞİ KULU NASIL KORUR” arattırmalısınız.

Kadir AKEL

[reklam]

Allah (c.c.) Sevdiği Kulu Nasıl Korur? (Hayatınızdaki Mucizeler)” için bir yorum

  1. Kitabı okuyunca attığım her adımın bir hikmeti olduğunu fark ettim. Yazarına teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir