AktuelPDR meslek aşkı ve samimiyeti ile tekrar yanınızda

AktuelPDR ile yeniden merhaba diyoruz. Özellikle 6-7 yıl öncesi meslektaşlarımız bilir. AktuelPDR ile elimizden geldiğince birçok çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızın karşılığında ise,  adımız PDR alanında bir marka haline gelmişti. Ancak bazı özel sebeplerden alan adı değişikliği yapma ihtiyacı hissettim. Bu 6 yıllık süre ve ayrılık aşamasında her an aklım AktuelPDR’de oldu. Son zamanlarda bu düşünce o kadar yoğunlaştı ki artık AktuelPDR’yi yayın hayatına tekrar alma ihtiyacı hissettim.

2010 öncesi meslektaşarımızdan AktuelPDR’yi bilen bilir. Ancak özellikle son 7 yılda atanan ve mezun olan meslektaşlarımızın bizi yakından tanıması bakımından AktuelPDR olarak neler yaptığımızı kısaca paylaşmak istiyorum.

 1. Birçok meslektaşımız özellikle 2001-2010 yılı içinde aktif olarak PDR alanında, AktuelPDR platformunda bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu
 2. İlk defa okul içi rehberlik bülteni hazırlandı ve paylaşıldı.
 3. Şuan internet’te  halen dolaşan birçok orijinal sunular, formlar hazırlandı. Ve ücretsiz paylaşıldı.
 4. Şiddet eğilimi tespit formu hazırlandı. Şuan bu değişik adlar ile kullanılmaktadır.
 5. İlk yıllar rehberlik saatleri tek saat olarak uygulanmaktaydı. PDR çalışanları arasında bunun bu şekilde olmaması gerektiği konusu paylaşılarak farklı saatlerde rehberlik saatlerinin olması teşvik edildi. Ve büyük çoğunlukta bu uygulama hayata geçmiş durumdadır.
 6. Forumda ilk vaka tartışmaları bölümü açılarak meslektaşların tecrübelerinin paylaşılması sağlandı. Şuan birçok mecrada bunu örnek olan meslektaşlarımız devam ettirmeleri bizi ayrıca sevindirmektedir.
 7. Uygulanabilir ve pratik envanterler, anketler, formlar oluşturuldu ve paylaşıldı.
 8. Forum sayesinde birçok meslektaşımız kalıcı bilgi paylaşımında bulundu. Ve birbirlerinin gelişimine önemli ölçüde katkı sağladı.
 9. 9-10 milyona yakın doküman paylaşımına yardımcı olmuş ve (6-7 yıl önce kaynak sorunu daha fazla olduğunu bildiğimiz halde) bunu asla ücret almak için kullanmamıştır.
 10. Alanımızla ilgili alınan olumsuz kararlar konusunda aktif tepkide bulunduk. Yanlışları yazılarımız ile dile getirdik. Bu konuda ilgili kişilere düşüncelerimizi paylaştık ve olumlu cevaplar aldık. (Örnek olarak REM)
 11. Şuan ki PDR alanında yapılan uygulamalara, birçok blog-websitelerine, üretilen çalışmalara AktuelPDR’nin esin kaynağı olduğu bizzat ilgili kişilerden aldığımız bilgiler ile sabittir.
 12. Ve dahası… Kanıt arayanlar ayrıca “AktuelPDR’nin tarihi” sayfasını ziyaret ederek oradaki linklerden önceki durumumuzu rahatlıkla görebilirler.

 

Bundan sonra ne yapacağız? Neden AktuelPDR’yi tekrar yayın hayatına geri kazandırdık? Bunu görmek için bizi takip etmeye devam etmeniz yeterlidir.

AktuelPDR’de PDR’ye olan aşkı ve 19 yılın tecrübesini göreceksiniz.

Değerli meslektaşlarım! 2001 de başlayan AktuelPDR  ve PDR aşkı gittiği yere kadar gidecek. Sizden bizi takip etmeye devam etmenizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla…

AktuelPDR

 AktuelPDR meslek aşkı ve samimiyeti ile tekrar yanınızda” için 7 yorum

 1. 1996 yılında göreve başlayan bir rehber olarak,o yıllarda rehberliğin ne olduğunu bilmeyen idare ve öğretmenlerle çalışmanın zorluklarını yaşamış biri olarak,Aktüel Pdr’de bizim gibi arkadaşlarla buluşmak,adeta kader birliği yapmak,bilgi paylaşımları ,gerçekten paha biçilemezdi.Emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkürler.

  1. Eyvallah değerli Kadir bey,
   İyi temenniniz dahi motivasyon için yeterli oluyor.
   Eğer yazı yazmak isterseniz ayrıca paylaşabilirim sayfada.
   Teşekkür ederim

 2. Özkan kardaşım hayırlı olsun…
  Güncel ve faydalı bilgilerle o yıllarda takip ettiğimiz sayfaya ulaşmak ne güzel.
  Çalışmalarında her zaman yanındayım…

  1. Alpaslan hocam. Değerli desteğinizi hiç esirgemediniz.
   YAzılarınızla bizi onurlandırdınız. Desteklediniz. Teşekkür ederim

 3. Değerli meslektaşım yüreğinize emeğinize sağlık çok faydalandim ve sayenizde mesleki anlamda kendimi yalnız hissetmedim..yeniden hosgeldiniz…

  1. Bu konuda böyle hissettirebilmissek ne mutlu bize. Bu güzel cümleler bizi motive ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir