“Aile Eğitimi Programı”nı tamamlayan 15 veliye sertifikaları törenle verildi

Manavgat Kız Meslek ve Meslek Lisesi’nde 7-19 yaş arası çocuğu olan velilere yönelik düzenlenen ‘Aile Eğitimi Programı’nı başarıyla tamamlayarak katılım sertifikasını alan 12 çocuk babası Necati Gök, eğitim sayesinde çocuklarını daha iyi anladığını söyledi.

12 çocuk babası 59 yaşındaki Necati Gök, Manavgat Kız Meslek Lisesi’nde eğitim gören kızı Elif Gök’ün Aile Eğitimi’nden sözettiğinde hiç düşünmeden katılmaya karar verdiğini belirtti.Gök, “Toplam 8 haftalık programı bitirerek katılım sertifikamı aldım. Bu kurs sayesinde çocuklarımı daha iyi anlayabilme, onlara karşı daha sabırlı, anlayışlı ve bilinçli olmayı öğrendim” dedi.

15 VELİ SERTİFİKA ALDI

Manavgat Kız Teknik ve Meslek Lisesi konferans salonunda Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF`in ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında ailelere yönelik Aile Eğitimi Programı’nı tamamlayan 15 veliye sertifikaları törenle verildi. Manavgat Kız Teknik ve Meslek Lisesi Psikolojik Danışmanı Dilek Şahin tarafından 8 hafta süreyle verilen ‘Aile Eğitimi Programı’nda kursiyerler iletişim, ergenlik, risk yönetimi, olumlu davranış kazandırma, uzlaşı, aile tutumları, geleceği planlama ve birlikte büyümek gibi konularda bilgilendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir