Aile Danışmanı ve Evlilik Terapisti

Günümüzde her 5 evlilikten 1’i boşanmayla sonuçlanmaktadır. Boşanmaların büyük kısmının evliliğin ilk yıllarından gerçekleşmesi çok dikkat çekicidir. Çoğu çift evliliğini kurtarma adına yeterince çaba sarfetmeden boşanma kararı vermektedir. Bu da aslında birçok evlilikte problemin düzelebilecekken boşanmayla sonuçlanmasına yol açmaktadır.

Peki evliliklerde yaşanan hangi sorunlar boşanmaya neden olmaktadır. Bizim kliniğimizde sık karşılaştığımız problemleri; ailelerin evliliğe dahil olması, ekonomik problemler, cinsel problemler, eşler arasındaki iletişim problemleri, şiddetli geçimsizlik, eşlerdeki davranış sorunları, alkol ve madde bağımlılıkları ve  aldatma olarak sıralayabiliriz.

Eşler evliliklerinde yaşadıkları problemleri kendi başlarına çözmeye çalışırlar ve eğer başaramazlarsa büyük hayal kırıklıkları yaşayabilmektedir. Ancak Ankara Aile Danışmanı na giden çiftler evliliklerinde yaşadıkları problemleri çok daha kolay bir biçimde çözebilmektedir.

Aile ve evlilik terapisi eşlerin evliliklerinde yaşadıkları problemleri çözmelerine yardım eden bir psikolojik danışmanlık türüdür. Eşlerin yaşadıkları problemlere farklı açılardan bakabilmelerine, görünürdeki değil derinlerde yatan asıl problemlere odaklana bilmelerini ve kendi hataları konusunda da içgörü kazanmlarını sağlamayı amaçlar. Düzenli bir şekilde aile danışmanı yardımı alan çiftler, evliliklerinde yaşadıkları sorunları belirgin şekilde düzeltmektedirler.

Danışma hizmeti almak isteyen çiftler, aile ve evlilik konusunda özel eğitim almış aile danışmanı na başvurabilirler. Evlilik ve aile danışmanlığı aldığınız uzmanların eğitim durumu aldığınız hizmetin kalitesini doğrudan etkileyecektir. Bu sebeple kimden aile danışmanlığı aldığınız konusunda çok dikkatli olmalısınız.

Beyhan BUDAK (Uzm. Psikolog)

Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

Adres: Uğur Mumcu Cd. 54/1 Çankaya Ankara

Bilgi ve Randevu: 0312 446 40 76

 

Açıklama: AktuelEgitim.com, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. AktuelEgitim.com, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. AktuelEgitim.com kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik, hizmet ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle AktuelEgitim.com’e sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez.

 

[reklam]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir