2020 LGS ve YKS Tercih Danışmanlığı EBA üzerinden yapılacak. 2020 Tercih Danışmanlığı Kılavuzu Yayınlandı

2020 Tercih Danışmanlığı EBA üzerinden yapılacaktır. Konuyla ilgili olarak Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2020 Tercih Danışmanlığı Kılavuzu Yayınlandı. İşte kılavuz ile ilgili ayrıntılar.

NOT: Konuyla ilgili düşüncelerini yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Tercih danışmanlığı sürecinde öğrencilere ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde profesyonel destek sağlanması amaçlanmaktadır. Yayımlanan kılavuz doğrultusunda öğrencilere rehberlik etmek ve verilen hizmetleri belirlenen standartlar doğrultusunda planlı ve programlı bir şekilde yürütebilmek için tüm il ve ilçelerde koordinasyon kurulları; koordinasyon kurulları tarafından da tercih danışmanlığı birimleri kurulacaktır.

Ayrıca kılavuzda koordinasyon kurulları ile tercih danışmanlığı birimlerinin kurulması ve görevleri, tercih danışmanlığı birimlerinin yapacağı işlemler ve birimlerin dikkat edilmesi gereken hususlar yer almaktadır.

2020 Tercih Danışmanlık Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: https://orgm.meb.gov.tr/

2020 LGS ve YKS Tercih Danışmanlığı EBA üzerinden yapılacak. 2020 Tercih Danışmanlığı Kılavuzu Yayınlandı” için 2 yorum

  1. iyi de kardeşim bir akıllı çıkmaz mı bayram arefesi bu rehber öğretmenleri gittikleri memleketten getirtip tekrar geri mi göndereceğiz neden uzaktan oldukları yerde hizmeti verdirmiyoruz bu ne saçmalık
    bakanlık rehber öğretmenlere çektirdiği eza ve cefadan nedense zevk alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir