2018-2019 Lise Rehberlik Hizmetleri Programı (Yeni Format)

Geçen sene uygulamaya konulan yeni rehberlik programı formatı bu sene de güncellenmiş haliyle genel müdürlük tarafından yayınlandı. İlk incelememde göze çarpan farklılıklardan biri bakanlığın hedefleri bu sene bir liste olarak yayımlamasıdır. Diğer bir değişiklik ise zorunlu olmamakla birlikte hatalık program formatıdır. Bir diğer değişiklik ise okul rehberlik formatında yaptığı değişikliktir.

Geçen yıl ilk uygulama olmasına rağmen AktuelPDR olarak lise programını hazırlamıştık. Ancak bunu bir örnek olsun diye yapmamıza rağmen binlerce kişi bir hafta içinde indirmişti. Bunun nedeni elbette hazırlanacak olan program konusunda bazı soru işaretlerinin olmasıydı. Bu yıl aynı sıkıntılar olmayacağını düşünüyoruz. Ancak hazırlamış olduğum programımı sizlere buradan paylaşmak istiyorum.

Unutmayın ki her okulun rehberlik ihtiyacı farklıdır. Bu ihtiyacı mayıs ayında yapmış olduğunuz RİBA çalışması ile tespit etmiş olmanız gerekiyor. Kendi 2018-2019 Lise Rehberlik Hizmetleri Programımı bu tespit üzerine yapmış bulunmaktayım. Bizim 2018-2019 Lise Rehberlik Hizmetleri Programını incelerken lütfen bu hususa dikkat ediniz.

2018-2019 Lise Rehberlik Servisi Programı. İki rehber öğretmen ve kendi hedefleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle kendi personel durumunuz ve hedefleriniz doğrultusunda programınızı hazırlamalısınız. Bu program örnek olması bakımından yayımlanmıştır.

2018-2019 Sınıf rehberlik planları ayrıca üzerinde çalışılmaktadır.

 

  2018-2019 Lise Rehberlik Programı (94,0 KiB, 4.108 hits)
2018-2019 Lise Rehberlik Programı

Meslektaşlarım FACEBOOK dan bizi takip edebilir.
facebook takibi için: https://www.facebook.com/aktuelpdr/
twitter takibi için: https://twitter.com/ozkanemiroglu
Özkan EMİROĞLU – Psikolojik Danışman


Yazıyı paylaşın

2018-2019 Lise Rehberlik Hizmetleri Programı (Yeni Format)” için 18 yorum var;

  1. merhaba şiddet eylem planı ve psikososyal eylem planının tek bir plan altında toplanacağına dair bir bilginiz var mı acaba?

    Reply
      1. hocam tahmini bir süre verebilirmisiniz nezaman yayınlayacağınıza dair çünkü bizim planı göndermemiz gerekecek ona göre bekleyelim

  2. hocam merhaba şiddet eylem planını bu sene psikososyal eylem planının içinde yer alacağı söylendi bu konu hakkında bilginiz var mı acaba?

    Reply

Yazı için yorumunuz